Atalanta’den Tarihi Hamle

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
Atalanta’den Tarihi Hamle

 

Tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi gruplarından bir tanesinde yer alan ve finale kalan Atalanta beraberinde birçok ilki de yaşattı. İtalyan ekibin bir parçası olan takım ilk üç maçta kaybettiği için gruptan düşmesi beklenirken ardından herkesi şaşırtan bir duruma imza attı. İki galibiyet ve devamında bir beraberlik alarak yoluna devam eden takım son 16 takım arasında bulunmaya hak kazandı. Mariobet sitesi üzerinden maçla alakalı bahisler de heyecan hiç azalmadı.

Donetsk Maçından Sonra

Deplasmanda oynanan son maç olan Donetsk maçında 3-0 zafer kazanan takım beklenmedik bir durum yaşatarak gruptan çıkmayı başardı. Bu sayede üst tura çıkarak tarihinde ilk kez böyle bir olayın yaşanmasına da olanak tanımış oldu. İlk üç maçında yenilgi almış olmasına karşın böyle bir zafer alarak grubunu lider kapatması oldukça Mariobet sevinçle karşılandı.

En Son 2002-2003 Sezonunda

Şampiyonlar Ligi kapsamında böyle bir şeyin yaşanması da tarihi defterlerin açılmasına neden oldu. Daha önce böyle bir durumun yaşandığı son olay 2002-2003 sezonunda yaşandı. Newcastle United adı verilen takım ilk üçü maçı kaybettikten sonra sonraki üç maçı alarak üst gruba çıkmayı başarmıştı. Aradan geçen bunca zamanda sonra ise Atalanta sayesinde bu başarı yeniden yakalanmış oldu. Tarihte bahsedilen iki takım haricinde bu başarıyı yaşayan başka takım olmaması da dikkatlerin toplanmasına neden Betpas neden oldu.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!