Galatasaray’da Nzonzi Kadro Dışı Bırakıldı

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
Galatasaray’da Nzonzi Kadro Dışı Bırakıldı

Galatasaray kulübünde kriz büyüyor. Süper Lig çatısı altında istenen skorların bir türlü alınamamış olması kötü havayı beraberinde getirdi. Buna Şampiyonlar Ligi maçlarında alınan kötü skorlar eklendiği zamanda kriz büyüdü. Taraftarın oyuncuları yoğun bir şekilde eleştirdiği ve Terim’in basın toplantılarında oyuncularını işaret etmesinde sonra kriz büyüdü. Yabancı oyuncuların bundan çok rahatsız olması ve etkilenmesini beraberinde geldi. Antrenmanlarda yabancı oyuncuların rahatsızlığı davranışlara da yansıdı. Buna göre Nzonzi alınan karar sonrası kadro dışı bırakıldı. Sezon başında Roma’dan kiralanan oyuncu için sıklıkla takımdan gönderileceği haberleri de çıkmıştır. Betpas üstün hizmeti ile fark yaratıyor.

Galatasaray Kulübünden Resmi Açıklama Geldi

Süper Lig’de oynanacak olan maç için hazırlıklar tümüyle sürüyor. Bu doğrultuda gerçekleştirilen antrenmanda Nzonzi kadro dışı bırakıldı. Tutumları ile teknik heyetin dikkatin üzerine çekti. Galatasaray Spor Kulübü’nden yapılan resmi açıklama ise şu şekilde oldu: “Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı oyuncularından Steven Nzonzi, son antrenmandaki disiplinsiz davranışları nedeniyle süresiz olarak kadro dışı bırakılmıştır.” Böylelikle oyuncu hakkında net bir karar alınmış oldu. Bundan sonraki aşama ise futbolcunun tutumu doğrultusunda şekillenecek. Beklenen özrün gelmemesi halinde devre arasına kadar kadro dışı tutulması bekleniyor. Ardından ise kendi takımına yeniden gönderilecek. İsteneni veremeyen ismin disiplinsiz davranışı taraftar tarafından da eleştiri aldı. Betpas aradığınız tüm özelliklere sahip.

Nzonzi Gönderilecekler Listesine Koyuldu

Gösterdiği performans ile teknik heyetten hiç tam not alamayan isim, antrenmanda yaptıkları ile bardağı taşırdı. Çok kez takımdan gönderilmesi konuşulan oyuncunun bu yaptığı son damla olarak yorumlandı. Fatih Terim’in net şekilde üstünü çizdiği yıldız oyuncu için özür dilese dahi takımdan gönderileceği yorumları yapılıyor. Kadroda o mevkide oynayabilecek olan yedek isimlere gözler çevrildi. Atılacak adımlar büyük heyecan yarattı. Takımda yabancı oyuncuların oluşturmuş olduğu huzursuzluk ortamının ilk yansıması olarak söyleyebiliriz. Kadro dışı olayının ardından oyuncuların sahadaki performansı da çok konuşulacak. Bundan ne oranda etkilenecekleri ve oyunlarına ne kadar yansıtacaklarının büyük bir soru işareti oluşturduğunu belirtelim.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!