Gençler Halter’den 19 Madalya İle Döndü

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
Gençler Halter’den 19 Madalya İle Döndü

 

Yunanistan’ın Heraklion kentinde düzenlenen gençler halter şampiyonasında Türkiye’den halterde büyük başarı geldi. 7 altın, 5 gümüş ve 7 bronz madalya ile dönen gençler adeta tarih yazarak ülkemizi temsil etti. Ayrıca erkek takımı birinciliği elde ederken; kadınlar ise takım olarak ikinciliği elde etmiş oldu.

Halter’de Gençler Gümbür Gümbür

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü gençler halter şampiyonasında çok iyi bir derece alan gençleri tek tek tebrik etti. Bu kazanılan madalyaların gelecek için çok önemli olduğunu ifade eden Ünlü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Spor Bakanı ve genel müdürlerine ayrı ayrı teşekkürlerini iletti. Kazanılan madalyaların ve takım olarak elde edilen derecelerin yerinin çok önemli olduğu Talat Ünlü tarafından tekrardan ifade edildi.
deneme bonusu veren siteler

Farklı Kategorilerde Büyük Başarılar

Gençler Dünya Halter şampiyonasında kadınlarda 81 kiloda Dilara Narin koparma bölümünde 99 kilo kaldırdı. Ayrıca silkme bölümünde 131 kilo ile toplam olarak 230 kilo kaldırarak dünya şampiyonu oldu. Diğer taraftan Hakan Kurnaz 81 kiloda 2 altın madalya kazanarak tarihe geçti. Aynı şekilde Onur Demirci ise silkme bölümünde dünya ikincisi olarak adını tarihe yazdırdı. 87 kiloda yarışan Sara Yenigün ise 217 kilo kaldırarak bronz madalyayı göğüsledi. Yusuf Fehmi Genç ise 67 kiloda bir tane altın olmak üzere toplamda 3 adet madalya kazanarak ülkesini gururlandırdı.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!