İmplant Tedavisinin Getirileri Nelerdir?

Kategori: SAĞLIK - Yorum Yazın
İmplant Tedavisinin Getirileri Nelerdir?

implantİmplant tedavisini yaptıran insanların en büyük avantajlarından bir tanesi implant proteze sahip olmalarıdır çünkü implant diş protezi kendi sağlıklı doğal dişiniz gibidir ve doğal dişlerinizden farkı yoktur. Bu sayede implant tedavisi sonrası takılan dişlerinizle kendi doğal dişlerinizmiş gibi rahat edebilirsiniz. Hem rahatlık açısından hem de kalite açısından kesinlikle implant tedavisini yaptırmalısınız öyle ki implant diş tedavisini yaptırdıktan sonra siz söylemediğiniz sürece hiç kimse dişlerinizi ayırt edemez ve tedavi olduğunuzu anlayamazlar. Üstelik implant fiyatları da çok uygundur milyonlarca parayı bir işe yaramayan tedavilere harcamak yerine çok cüzi miktarlarda ki bu tedaviyi tercih etmeniz hem sağlığınız hem de maddiyatınız açısından sizi çok rahatlatacaktır. Diş eksikliği olan insanların çektiği birçok sıkıntı vardır bunların başlıcaları yemek içmek ve gülümsemektir. Çünkü diş eksikliği olan insanlarda özgüven eksikliği oluşur ve hayatlarına negatif bakmaya başlarlar. İmplant tedavisi sayesinde hayatınızı değiştirebilirsiniz.

İmplant Tedavisinde Başarı Yüzdesi Nedir?

İmplant tedavisi diğer bütün diş tedavileri arasında en yüksek başarı ortalamasına sahip olan tedavidir. İmplant tedavisinin başarı ortalaması % 97-98 civarındadır bu da demek oluyor ki riski ve başarısızlığı yok denecek kadar az. Başarısızlığın birkaç nedeni vardır bunlardan bir tanesi implant tedavisi olacak hastanın şeker hastası olmasıdır. Çünkü implant tedavisi olacak şeker hastası olan hasta ameliyat öncesinde veya ameliyat esnasında korkar veya tedirgin olur bu durumda yaraların geç iyileşmesine veya çok az da olsa iyileşmemesine neden olmaktadır. Bir diğer başarısızlığın nedeni ise işin ehli olmayan hekimlerdir bu tür hekimler vidayı sabitlemekte veya dişi doğru bir şekilde oturtamamaktadırlar. Böyle şeylerin hayatı bir riski söz konusu değildir ve implant fiyatları 2016 itibariyle çok ucuzdur bu sayede operasyon tekrarlanabilir.

İmplantın Günlük Bakımı Nasıl Olmalı?

Öncelikli olarak ameliyattan çıktıktan ve iyileşme süreci bittikten sonra hasta günde en az iki kez dişlerini fırçalamalıdır. Bu sayede doğal dişleriniz ve implant dişleriniz sağlıklı kalırlar ve ağız kokusu gibi bir problem yaşamazsınız. Eğer hastalar ağız temizliğine dikkat etmezse doğal dişleri ve implant dişleri sağlıksız olur sararır ve çok kötü ağız kokusu olur. Eğer ağız temizliğine ve bakımına dikkat edilmezse tıpkı doğal dişlerinizi kaybettiğiniz gibi implant dişlerinizi ve geriye kalan doğal dişlerinizi de kaybedebilirsiniz. Günlük olarak en az iki kez olmakla birlikte implantlarınızı ve diş etlerinizi fırçalamazsanız dişlerinizde sararma diş etlerinizde ise şişme ve kızarma meydana gelebilir. Özellikle ameliyattan sonra yaklaşık olarak 2-3 ay dişlere azami ölçüde dikkat edilmeli ve titiz davranılmalıdır. Sigara kullanan hastalar ise kesinlikle ameliyat sonrası belli bir süre sigara içmemelidir. İmplant fiyatlarının düşük oluşu hastaları tekrar yenisini taktırırız gibi çok yanlış bir düşünceye itmektedir bu kesinlikle yanlış ve hatalı bir düşüncedir.

İmplant Kırılır veya Düşer Mi?

Böyle bir durum kesinlikle söz konusu değildir ve implantınız asla kırılma veya düşmez. Çünkü vidalar çene kemiğinize monte edilmektedir bu sebepten dolayı düşme gibi bir durum söz konusu olamaz. Ancak çene kemiği ile entegrasyonunu yani uyum sağlamasını bitirmemiş olan implantların çok düşükte olsa düşme ihtimali vardır fakat bu ihtimal çok düşük seviyelerdedir. İmplantlarda ve üzerine takılı olan dişlerde çürüme düşme kayma ve benzeri gibi hiçbir risk yoktur. Bu nedenle implant tedavisine olan güven artmıştır. Bu yoğun talepte bile implant fiyatları 2016da da aynı kalacak ve çok aşırı bir yükselmeye uğramayacaktır. İmplant çevresini saran yumuşak dokuların sağlığı tamamıyla sizin diş fırçalamanıza bağlı bir husustur.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!