Keyifli Zaman Geçirmenizi Sağlayacak En İyi Web Siteleri

Keyifli Zaman Geçirmenizi Sağlayacak En İyi Web Siteleri

İnternette keyifli ve eğlenceli zaman geçirmenizi sağlayacak pek çok web sitesi bulabilirsiniz. Oyunlarla başlamanızı öneririz:leagueofslots.com gibi bir sitede, farklı kategorilerde yüzlerce oyun bulabilir ve hepsini ücretsiz deneyebilirsiniz. Ancak oyun oynamaktan daha fazlasını istiyorsanız, okumaya devam edin: Aşağıda, internetin en eğlenceli web sitelerinden oluşan bir liste paylaşıyoruz.

Map Crunch

mapcrunch

Bu, her ziyaretçisiyle rastgele seçilen Google Street View haritalarını paylaşan bir site. Giriş yaptığınız anda dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir lokasyona bakmaya başlıyorsunuz. Sayfayı yenileyerek her seferinde yeni bir lokasyon elde edebilirsiniz. Veya isterseniz sadece yeşil renkli “go” düğmesine tıklayabilirsiniz: Bu da haritayı değiştirecektir. Dünyanın farklı ve beklenmedik yerlerini keşfetmek için kullanabilirsiniz.

Sanal Spor Salonu

musclewiki

Güzel görünümlü, fit bir vücut istiyor ancak spor salonuna gitmeye vakit bulamıyorsanız, formda kalmak için evinizde egzersiz yapmalısınız. İyi ama, hangi egzersizleri yapmanız gerektiğini nereden bileceksiniz? Bu web sitesi size yardımcı olabilir. Çalıştırmak istediğiniz kas üzerine tıklayın/dokunun ve yapabileceğiniz basit egzersizlerin bir listesini görün. Resimli rehberlerin yanı sıra, her kas egzersizi için bir video da izleyebilirsiniz.

Tarayıcınız Hakkınızda Çok Şey Biliyor

webkay.robinlinus

Web tarayıcımızı internete ulaşmak ve bankacılık gibi güvenliğin büyük önem taşıdığı işler için kullanıyoruz. Ancak, doğru şekilde yapılandırılmamış bir tarayıcı, başlı başına bir güvenlik riski olabilir. Bu web sitesi, cihazınız, konumunuz, sosyal medya hesaplarınız ve daha fazlası dahil olmak üzere tarayıcınızın sizin hakkınızda ne bildiğini gösteriyor. Göreceğiniz bilgilere internette üçüncü kişilerin de ulaşabileceğini unutmayın: Tarayıcınızın hakkınızda ne kadar çok bilgiyi hiç sorgulamadan paylaştığını gördüğünüzde çok şaşıracaksınız.

100.000 Yıldızlı Bir Uzaya Dalın

stars.chromeexperiments

Bu muhtemelen internette yapabileceğiniz en heyecan verici ve güzel şeylerden biri. Bu web sitesi, 100.000 yıldızdan oluşan bir evreni simüle ediyor. Bizimki de dahil olmak üzere, bu evren galaksiler ile dolu ve herhangi bir yıldıza, güneş sistemine veya gezegene zoom yapabiliyorsunuz. Sitedeki bilgiler gerçeğe uygun, yani gezegenler ve yıldızlar arasındaki gerçek mesafeyi görmek için de kullanabilirsiniz.

Elon Musk’ın Parasını Harcayın

spend-elon-fortune

Elon Musk’ı ve onun milyar dolarlık servetini biliyorsunuz, değil mi? Peki, bu serveti harcamaya ne dersiniz? Bu web sitesinde bunu yapabilirsiniz. Sitede satın alabileceğiniz pek çok ürün var: PS5, Macbook, yat, araba, özel ada, helikopter, futbol takımı, özel jet, hatta özel bir ordu: Bakalım en çok ne kadar şey satın alarak serveti sıfırlayabileceksiniz?

Kendi Sitenizi Yapın

strikingly

Neden kendi web sitenizi oluşturup yan gelir elde etmeyesiniz? Bu yan gelir, zaman içinde tam zamanlı gelirinize dönüşebilir. Strikingly ile kendi web sitenizi, blogunuzu, e-ticaret mağazanızı ve daha pek çok türde çevrimiçi siteyi oluşturabilirsiniz. Bunun en iyi tarafı, Strikingly’de sadece site türünü seçmenizin yeterli olması: Mevcut şablonlardan birini kullanarak hiç kodlama bilginiz olmadan dakikalar içerisinde web sitenizi açabilirsiniz.

Buzdolabımda Ne Var?

myfridgefood

Bu hem eğlenceli hem de ailelerinden uzakta yaşayanlar için hayat kurtaran bir web sitesi. My Fridge Food, buzdolabınızdaki şeylere uygun bir tarif bulmanız için tasarlanmış. Sadece buzdolabındaki malzemeleri işaretleyin ve onlarla neler yapabileceğinizi görün. Tarifler oldukça basit hazırlanmış, yani usta bir aşçı olmanız gerekmiyor. Buzdolabının kapağını açıp içine baktıktan sonra kapatmaktan sıkıldıysanız, elinizdeki malzemelerle ne yapabileceğinizi görün.

Eski Nintendo Oyunlarını Oynayın

myemulator.online

Bir Nintendo hayranıysanız, dizüstü bilgisayarınızda veya PC’nizde tüm çocukluk anılarınızı yeniden canlandırabilirsiniz. Bu web sitesinde klavye kullanarak tüm eski Nintendo retro oyunlarını bir tarayıcı kullanarak oynayabiliyorsunuz. Bir oyun kumandası da kullanabilirsiniz ancak yoksa da endişe etmeyin, klavye + fare de destekleniyor. Super Mario, Pokémon, Donkey Kong, Super Mario Kart, Star Fox ve çok daha fazlasını kolayca oynayabilirsiniz.

Bu Ses Nereden Geliyor?

mycarmakesnoise

Arabanız garip sesler çıkarıyorsa ve bu sesin nereden geldiğini bilemiyorsanız, bu web sitesi size çok yardımcı olacaktır. Arabanın şüphelendiğiniz kısmına tıklayın ve çalınan sesi dinleyin. Her iki ses de benzer görünüyorsa, sorunun ne olabileceği hakkında daha iyi bir fikir edineceksiniz. Sitede ayrıca “kokular” hakkında bir veritabanı ve kullanışlı rehberler de bulunuyor.

Çizimlerinizi Canlandırın

sketch.metademolab

Resim çizmeyi seviyorsanız veya çocuklarınız çizgi film karakterleri gibi şeyler çizmeyi seviyorsa, bu harika web sitesini kullanarak o çizimi canlandırabilirsiniz. Bunu yapmak için çizimin bir fotoğrafını çekmeniz ve siteye yüklemeniz yeterli. Bundan sonra sadece kullanmak istediğiniz animasyon ve efektleri seçmeniz gerekiyor. Birkaç dakika içerisinde, çiziminizin bir animasyonunu görebilirsiniz. Çocuklarınıza bir sürpriz yapmanın tam zamanı!

GeoFS Uçuş Simülatörü

geo-fs

Uçak uçurmak istiyor ancak bunun için pahalı yazılımlar satın almak istemiyorsanız, bu harika web sitesi tam size göre. GeoFS, bir uçağı uçurabileceğiniz sanal bir uçuş modülü sunuyor. Bu gerçek bir çevrimiçi uçuş simülatörü ve herhangi bir program veya yazılım yüklemeniz gerekmiyor. Uçağınızı seçebilir ve ardından onu uçurmaya başlayabilirsiniz. Multiplayer özellikleri var ve uydulardan elde edilen görüntüler kullanılıyor, yani çok pahalıya satılabilen yazılımlara rakip olabilecek şeyleri bedava sunuyor.

Beyaz Gürültüyle Odaklanın

asoftmurmur

Beyaz gürültü, konsantre olmanıza ve/veya rahatlamanıza yardımcı olabilir. Bu sitede, bu amaçlarla kullanılabilecek birden çok “beyaz gürültü” bulabilirsiniz: kuşlar, dalgalar, yağmur, gök gürültüsü, rüzgâr… Dilerseniz, Soft Murmur uygulamasını Android ve iPhone cihazlara da indirebilirsiniz. Çalışırken dış gürültülerden soyutlanmak veya daha rahat konsantre olmak için bu sesleri dinleyin.

Everest Dağı’nı Keşfedin

mount-everest3d

Everest Dağı’na tırmanmak için bizzat dağa kadar gitmenize gerek yok. Discovery Channel, Everest Dağı’nı 3D olarak keşfedebileceğiniz bir web sitesi sunuyor. RealityMaps teknolojisini kullanan site, hem dağa hem de ona tırmanmak için kullanılan rotalara yakından bakabilmenizi sağlıyor. Görüntülerin gerçekçiliği sizi şaşırtabilir.

Bir Araba Nasıl Çalışır?

howacarworks

Pek çok insan araba kullanmayı sever ve iyi bir sürücünün arabası hakkında en azından temel bilgilere sahip olması şarttır. Bu ilginç web sitesi, işte bunu yapıyor ve arabanızın her bir parçasının gerçekte nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı oluyor. Herhangi bir parçayı seçtikten sonra çalışma prensipleri hakkında bir video izleyebilirsiniz. Videoların bazıları ücretli, ancak ücretsiz videolar bile temelleri kavramanız için fazlasıyla yeterli.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!