Kredi çekerken daha az borçlanmanın yolları

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
Kredi çekerken daha az borçlanmanın yolları

Keşke hayatımızda kredi diye bir şey olmasa. Ama maalesef henüz biz bunun bir alternatifini bulamadık. Sürekli borçlanıyor ve borç ödemek zorunda kalıyoruz. Çoğumuz Müslümanız ama pek Müslümanca hayat sürdüğümüz söylenemez. Lazım olunca şakırt diye krediyi çekiveriyoruz.

Krediyi çekmek çok tatlı geliyor insana. Arıyorsunuz 4440444 ü size gerekli bilgileri veriyorlar. Akabinde havadan para gelmiş gibi çıtır çıtır yiyorsunuz.

Ödeme zamanlarında ise 444 0 444 sizin kabusunuz oluyor. Telefon fobisi yaşattıracak tatsız zamanlar geçiriyorsunuz.

Yasal tefeciler olan bankalar sağlam karlar ederken velinimeti olan müşterilerini tatlı tatlı soyuyorlar. Kekikle balla tatlandırılmış fare zehirini içiriyorlar insana.

Şimdilik bu düzenin görünen bir çaresi veya alternatifi yok. Üstelik krediyi geri ödemekte lakayıtlık ederseniz gri ve kara listelere girip durumunuzu iyice zora sokuyorsunuz. Böyle durumlarda insanlar bir gün kendilerini sopalı insanlar kovalamayacak zannederek kendilerini iş adamı diye takdim eden tefecilere yöneliyorlar. Nereye baksan tutarsızlık, nereye baksan ahmakça. Lakin çaresizlik insana neler yaptırıyor.

İhtiyaç zannettiklerimizi kredi çekmeden evvel iyice bir gözden geçirmek lazım. Krediyle tatile çıkmak falan sonu acı bitecek hadiseler. Gösteriş budalalığı yapayım derken geleceği ipotek ettirmek an meselesi.

Hala kredi çekmek derdindeyseniz en azından daha az borçlanacak seçenekleri sunayım size.

http://www.krediverenler.com/4440444-yapi-kredi-telefon-bankaciligi/


Etiketler:
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!