Sağlıklı Diyet Yöntemleri

Kategori: BESLENME - Yorum Yazın
Sağlıklı Diyet Yöntemleri

Diyet yapmak kendimizi aç bırakmakla alakası yok, tam tersine hiç beklenmediğimiz zamanda kilo almamıza sebep olabilir. Diyet düzen ister düzenli şekilde sürekli ve az yemeliyiz.

Yediklerimizden yeteri kadar protein almamız lazım, genlikle beyaz un ve şekerli şeylerden uzak durmalıyız. Diyet yaparken yağlara da dikkat etmeliyiz, zeytinyağına özen gösterebiliriz. Meyve ve sebzeleri düzenli bir şekilde tüketmeliyiz en çok sebze günde bir avuç dolusu meyve ve yarım tabak kadar sebze tüketmeliyiz. Özellikle yağlı süt ürünlerinden uzak durmalıyız, yani doymuş yağlardan…

Yemeklerde limon ve sirkeyi aksatmamamız gerekir. Çünkü kilo almamızı yavaşlatır. Tuzdan da biraz uzak durmalıyız çünkü iştah vericidir. Kızartmalı yemekleri tüketmeyiniz. Onun yerine kaynama ve haşlamayı tercih ediniz. Akşam yemeğini eskisine göre daha az yemeye çalışın ve uyku saatinizden 3 saat öncesinden yemeye çalışın.

Diyet yaparken korkmayın, genellikle doğayı ot, baharat, sarımsak, soğan ve bul biber tüketin. En önemlisi de bol bol su tüketmeye çalışın ve alkol kullanıyorsanız uzak durun dayanamıyorsanız bir bardak şarap tek tüketebilirsiniz, ama daha sağlıklı olmak için onu bile içmemeniz gerekir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!