Sergio Perez 2022’de de Red Bull’da

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
Sergio Perez 2022’de de Red Bull’da

2021 yılında Formula 1 sezonunda Alex Albon’un yerini alan Sergio Perez, yarışa Red Bull ile katılmıştı. Bu süreçte ilk başlarda kendisinden büyük beklentileri olan takımında belirsiz bir izlenim bıraktı. Yarışlardaki inişli ve çıkışlı hallerinin ardından Bakü’de sergilediği performansı ile galibiyete ulaşmayı başardı.  betpas giriş

Perez’in Bakü’deki galibiyetinin ardından Red Bull Racing’den açıklama geldi. Sergio Perez ile kontratını 2022 yılının sonuna kadar uzatıldığını resmi şekilde duyurdu. Aslen Meksikalı olan Sergio Perez, 2021 yılındaki yarışlarda bir tane galibiyet ve Fransa’daki yarışında da üçüncülük aldı. Şampiyona da ise beşinci sırada yer alarak ilgiyi çekmeyi başardı.

Perez’in Red Bull Racing İçin Açıklamaları

Yakın zamanda Red Bull Racing ile kontratının uzatıldığı yayınlanan Sergio Perez, bu konuda basın açıklamasında bulundu. Perez, “Formula 1’in yeni döneminde, Red Bull gibi harika bir takımla devam edeceğim için gerçekten çok mutluyum ve bu benim için harika bir fırsat.” İfadelerini kullanarak Red Bull ile anlaşmasından fazlasıyla memnun olduğunu dile getirdi.

Red Bull ile önümüzdeki sene gerçekleşecek olan yarışlarda zirveyi çıkmayı hedeflediğini belirten Perez ayrıca, “Yeni bir takıma katıldığınızda her şeyin üstesinden gelmek her zaman vakit alıyor ama bu sezon işler yolunda gitti ve Red Bull ailesinin bir parçası olmaktan gerçekten keyif alıyorum.” Şeklinde konuşmasını sürdürdü. Yılı yüksek bir seviyede bitirerek bir sonraki sene için de aynı ivmeyi yakalamak istediklerini belirtti.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!