Tek taşın boyu mu önemli yoksa işlevi mi

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
Tek taşın boyu mu önemli yoksa işlevi mi

Eskiden kadınların gözdesi altın idi. Zor zamanlarda bozdurdukları düğünlerde takındıkları bu ziynet pırlanta markaları ülkemizde boy göstermeye başlayınca ikinci planda kaldı.

Işıl ışıl pırlanta bilezikler, yüzükler, kolyeler hanımları büyülüyor. Fiyatları ise “aşk” etkisi yapıyor. Her ne kadar bunların ucuzları da olsa tek taş pırlanta demek en az bir maaş demek ücretli kesim için.

Fakat eşe, sevgiliye verilen hediyenin pahalı olması erkekleri bir taraftan da rahatlatıyor. Pırlanta yüzük verip sevgi ve saygı kazandırdığı gibi işlenmiş ve işlenecek kabahatler için de bonus kazandırıyor.

Varsa paran pırlantadan iyi hediye olamaz. Erkekler elmas madenini mücevherat sektöründe kullanmayı akıl eden atalarına binlerce teşekkür etmeliler bence.

Boy işlev münakaşası pırlanta mücevherler için de söz konusu. Mücevherde güzellik ve estetik esastır. Ne zaman ve ne sıklıkla verildiği de. İlişki kritik dönemeçlerden geçerken çok iyi iş görür. Yani pırlantanın gayet etkili bir işlevi vardır. Boy işlev eğrisi ise doğru orantılı bir denklem sunar bize. Kadınların iri tek taşlara hayır demeyeceği muhakkak. Ancak kalplerinin kilidini açmak yine de bu kadar basit değil.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!