Diş Ağrısına Ne İyi Gelir

Kategori: SAĞLIK - Yorum Yazın
Diş Ağrısına Ne İyi Gelir

Tarzı cehennem azabını andıran diş ağrısı, yılların ihmalinin temerrüde düşmüş haliyle tezahür ettiğinde çoğu zaman geriye kıvranmaktan başka bir şey kalmaz. Fellik fellik diş ağrısına ne iyi gelir diye aransak da aslında diş tabibi haricindeki seçenekler gökten düşen piyanoya karşı şemsiye açmak gibi faydasız ve fazla ümitvar olur.

Diş ağrısına ancak hekim iyi gelir. Ama tamamıyla da çaresiz değiliz. Diş ağrısını biraz olsun azaltacak, diş randevusuna kadar biraz olsun idare ettirecek yöntemler keşfedilmiş. Bunların en başında dişleri adam gibi fırçalamak geliyor. Dişlerinizi diş etlerine zarar vermeyecek şekilde usulüne uygun olarak fırçalarsanız yapılabilecek en doğru hamleyi gerçekleştirmiş olursunuz.

Bunun dışında bir de tuzlu su ile gargara yapmak var. Mikrop kırıcı bir yöntem. Fakat ağrı sinirlere kadar ulaşmış ise pek faydası yok.

Bunların da dışında bir de karanfil yağı ile diş etlerini ovuşturma yöntemi var. Bir nevi teskin edici, sakinleştirici ama etkisi az.

Alkol kullanma aptallığına bulaşmayacaksanız diş ağrısına iyi gelen şeyler listesinde sirke sarımsak gibi bol kokulu ve “ya tutarsa” diye kullandığımız maddeler var ki bence hiç denemeyin. Nasılsa işinize yaramayacak, üstelik ağzınız koktuğu için diş hekimine de rezil olacaksınız.

Dişiniz mi ağrıdı, doktora gidin doktora !

Tabi ki siz bilirsiniz , ille de internetten şifa arıyorum diyorsanız doğruca http://www.disagrisinaneiyigelir.com a.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!