Profil Fiyatları Düzeyleri

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
Profil Fiyatları Düzeyleri

Profil genel tanımıyla, çelik ham maddesi kullanılır ve ihtiyaçları tamamını eksiksiz karşılamak için şeklen birbirinden farklı üretilen metallerdir. Ancak en önemlisi inşaat sektöründe yaygın hale gelen ve tercih edilen malzemeler arasında yer alan profiller, inşaat sektörü dışında mobilya ile beyaz eşya sektöründe ve birçok çeşitli endüstrilerde de kullanılmaktadır.

Alüminyum sac (levha) profil, kare profil, oval profil ve dikdörtgen kutu profil çeşitleri bulunan profiller, kullanım alanı çeşitliğine uygun görülerek farklı ebatlarda üretilmektedir.

Kare ve Dikdörtgen Kesitli Profiller

Kare ve dikdörtgen profiller, sıcak çekme bandın üzerindeki tufal yani oksit tabakasını almak için asitle kalıntı kalmayacak şekilde temizleme işlemi yapılmış veya soğuk haddelenmiş bantlarda ileri teknoloji ile üretilir. Dış Kesit: 10X10 mm -175X175 mm / 20X10 mm- 250X100 mm. Et kalınlığı: 0.70 mm- 8.0 mm. Boy: standart boy ölçülerde 6 metre olup, özel siparişlerde ise 4 ile 12 metre arası boylarda üretim sağlanıp teslimi gerçekleştirilmiştir. Kullanım yerleri; çatı konstrükyonları, yapı elemanları, (inşaat sektörü) otomotiv ve otomotiv yan sanayi, bisiklet ve mobilya olarak sunulur.

Alüminyum Profil Levha (Sac) Çeşitleri ve Fiyatları

Pek çok açıdan tercih edilen avantajı olan bu nedenle de çelik, demir, ahşap vs. çeşitli malzemelerin yerine önerilen alüminyum profil; yapı sektöründe tekstil ve gıdaya kadar fazlaca geniş bir alana hitap ederek ekonomik maliyeti ve kolay işlenebilir özellikleri beraberinde hem ücreti hem de tüketicilerin yüzünü güldürmüş olur.

Alüminyum sac ise; Bir desenleme birlikte bantta yürüyen alüminyum rulo levha malzemenin üzerine baskı uygulanarak desen oluşması elde edilir. Buna ek olarak ışık farklı açılardan yansıması sebebiyle aydınlatma uygulamalarına gölge oluşumunu minimum boyuta indirilmiş olur. Uzun ömürlü olması, uygulama esnekliği, hafifliği, şekillendirilme özelliği, dekoratif görünümü ve korozyona karşı dirençli olması sebebiyle yapı ve inşaat sektörünün bir parçası haline gelmiştir.

Ürün çeşidinin bol olması nedeniyle rekabetten kaynaklanan fiyat farklıklarına rastlamak mümkündür. Buda üreticininim daha uygun fiyatlara güvenilir yerlerden kaliteli ürünlerden faydalanmasını sağlar. Sizler de profil fiyatları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız https://www.sanayiden.com/profil sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!