Protez Saç Nedir?

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
Protez Saç Nedir?

Protez saç, uzmanlarımız tarafından ölçülendirilerek kendi saç örneğinizden gelişmiş teknikler kullanılarak üretilen ve kişinin kendi cildine ve saçına yüzde yüz uyum sağlayan bir saçlandırma tekniğidir. Bu uygulama saçların geçici ya da kalıcı olarak herhangi bir nedenle kaybedilmesi halinde uygulanmaktadır. Saçın seyrekliği ya da olmaması uygulanabilirliği etkilememektedir. Cinsiyet farklılığı da uygulama açısından önem taşıyan bir husus olmayıp saçın kalınlığı, rengi, boyu ve dalga özellikleri dikkate alınarak uygulama yapılmaktadır.

Protez saçlar tamamen saçsız ya da seyrek saçlı bölgeye sabitlemeyi sağlayan özel bir jel yardımıyla yerleştirilmekte ve şekillendirilmektedir. Ölçülendirilmesi, yerleştirilmesi ve tasarımı dâhil tüm aşamaları ile uygulama 6 ila 8 haftalık bir süreçte tamamlanmaktadır. Protez saç yorumları, uygulamanın doğru yapılması halinde dışarıdan protez saçın belli olmadığını, kullanıcıların saç rengi ve yapısı ile uyumlu bir görünüm verdiğini göstermektedir. Protez saçlarınızla günlük aktivitelerinizi aksatmadan devam ettirebilir, yüzebilir, duş alabilir ve fön çektirme gibi işlemler uygulayabilirsiniz. Protez saç yorumları protez saçların kullanımının oldukça kolay olduğunu göstermektedir. Kendi doğal saçlarınıza uyguladığınız işlemleri uygulamanız ve temiz tutmanız yeterlidir.

Protez Saç Nasıl Uygulanır?

Üç temel aşaması bulunan uygulamanın en önemli aşaması ölçülendirmedir. Doğru ölçülendirme yapılması sonraki aşamaların da sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesine ve uygulamanın başarılı olmasına zemin hazırlamaktadır. Ölçülendirme için baştaki saçsız ya da seyrek saç bulunan bölgeler tespit edilerek kafa yapısı tanımlanmakta ve bölgenin kalıbı çıkarılmaktadır. Kalıbın üzerine canlı saçların çıkış yönleri işaretlendikten ve canlı saçtan bir numune sabitlendikten sonra özel bir form doldurularak saçın özellikleri ve örneği kaydedilmektedir. Bu aşamadan sonra yapılan hazırlıklar protez saçınızın üretilmesi için kargo ile yurtdışına gönderilmektedir.

Uygulamanın ikinci aşaması yerleştirmedir. Bu aşamada uzmanlık ve deneyim oldukça önemlidir. Protez saç yorumları firmamızda gerçekleştirilen uygulamalardan memnuniyet verici sonuçlar elde edildiğini göstermektedir. Uygulama yapmış olduğumuz bazı müşterilerimizin videolu yorumlarını web sitemizden izleyebilirsiniz.

Uygulamanın son aşamasını tasarım oluşturmaktadır. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda ve yüzü ile uyum sağlayacak şekilde saç kesimi yapılarak istenen görüntü elde edilmektedir. Uzun ya da kısa, tarayabileceğiniz ve istediğiniz şekli verebileceğiniz doğal görünümlü saçlara protez saç sayesinde sahip olabilirsiniz. Protez saç yorumları ile ilgili videolarımızı izleyerek uygulama sonuçlarımız hakkında fikir edinebilirsiniz.

Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Protez saç yorumları saçlarını kaybettiği için özgüvenini yitirmekle karşı karşıya kalan kadın ya da erkek ve her yaştan bireyin doğal görünümlü saçlara sahip olarak yeniden mutlu olduğunu göstermektedir. Doğal görünümlü olması ve kolay kullanılması sebebiyle protez saça ilgi gösterilmektedir. Canlı saçta olduğu gibi protez saçlarda da bakım ve temizlik gereklidir. Bakım aralıkları bireylerin bakım alışkanlığı, cilt yapısı, iklim şartları ve sosyal yaşam ile yakından ilgilidir. Bu nedenle bakım için standart aralıklar söz konusu değildir. Bununla birlikte yaklaşık 20 aylık ömrü olan bu uygulamanın özenli bir şekilde ve bakımına dikkat edilerek kullanılmaması halinde ömrünün kısalacağı bilinmelidir.

Protez saç bakımı için herhangi bir uzmanlık ya da teknik bilgiye sahip olmak gerekli değildir. Bakım işlemlerini evde kolayca yapmanız mümkündür. Normalde kullandığınız şampuan ve diğer kozmetik ürünleri temizlik ve bakım için kullanabilirsiniz ancak kalitesiz ürünler zarar verebilir. Kalitesiz ürün kullanımı nedeniyle kırılma ve yıpranmalar söz konusu olabilir. Protez saçlara özel antibakteriyel ürünler ile kepek karşıtı ürünler kullanımda hijyen ve rahatlık sağlayacaktır. Buna ek olarak saçı yerleştirmek için kullanılan hava ve su geçirgenliği olması ve zamanla yıpranması sebebiyle periyodik bakım yapılması gerekmektedir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!