Tommatech Güneş Panellerinin Üstün Kalite İncelemeleri

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
Tommatech Güneş Panellerinin Üstün Kalite İncelemeleri

Güneş panelleri yenilenebilir enerji kaynakları arasında ençok tercih edilen ürünlerdendir. Özellikle yılboyu güneş alan coğrafi yerlerde elektrik üretiminin büyük çoğunluğu güneş panelleri sayesinde yapılmaktadır. Evde, iş yerinde, bağ evlerinde, çiftliklerde özellikle güneş panelleri tercih edilmektedir. Günümüzde güneş panelleri polikristal ve monokristal olmak üzere 2 çeşit solar panel üzerinden satılmaktadır. Monokristal paneller, polikristal panellere göre daha sonradan çıkmasına rağmen piyasada yer edinmiştir. Ülkede hala ençok tercih edilen polikristal güneş panelleri hem fiyatıyla hem gösterdiği performansla tercihte ilk sırada yer alır.

Dünyadaki enerji kaynaklarının tükenmesi, küresel ısınmanın getirmiş olduğu bazı çevre sorunlarını önlemek için daha temiz enerji kaynaklarını kullanmak gerekir. Bu yüzden de güneş panelleri bu noktada en elverişli seçenek olarak öne çıkmaktadır.

Ayrıca devletinde temiz enerji kaynağı olarak gördüğü güneş panellerini kullanarak enerji üretmeyi planlıyor. Konya Karapınar’da kurulan Türkiye’nin en büyük güneş enerji santrali hayata geçiriliyor. Türkiye’nin de temiz enerji kaynakları üretiminde somut adım atması bir anlamda beklenen bir durum olsa da çok daha hızlı bir dönüşüm sağlamak ve toplumunda bu dönüşüme ayak uydurması gerekir.

En çevreci güneş paneli hangisidir?

Güneş panelleri birçok modele sahiptir. Evinizin metrekaresine göre değişebilen büyüklüğe ve watt üretimine sahiptir. Türkiye’de tercih edilen marka ve modellerin başında Tommatech güneş paneli yer alır. Her metrekareye ve büyüklüğe göre enerji üretimi sağlayabilecek tommatech solar panel ile en verimli enerjiyi elde etme şansı bulunur.

Tommatech solar paneli, polikristal bir solar panel olup çeşitli büyüklükteki arazilerde, ev kullanımlarında elektrik üretimi için kullanılabilmektedir. Bursa güneş paneli satıcılarının ençok önerdiği markalar arasında yerini alan Tommatech güneş paneli, üstün özellikleriyle uzun yıllar kullanılabilmektedir. Ayrıntılı özelliklere bakıldığında ürün garantisi ve özellikleriyle çok avantajlıdır.

Tommatech solar paneli, kullanıcılara 25 Yıl performans garantisi sunar.İlk 12 yıl içinde %90 performans garantisi sunarken, 25 yılın sonunda %80 güç verimi garantisi ile çok verimli bir kullanıma sahip enerji üreticisi konumundadır.ayrıca tüm polikristal tommatech solar paneli, 2400 paskal rüzgâr ve 5400 paskal kar basıncına karşı dayanaklı bir şekilde üretilmektedir.

Adonize alüminyum alaşımlı çerçeveye sahiptir. Teknik özellikleri incelendiğinde temperli 3,2 mm, 90 N/mm2 dayanımlı, yansıtmaz, %92 geçirgenlikte kaliteli ön cam muhafazası vardır. Her türlü çalışma ortam şartlarına uygun şekilde olup, 1500 metre yükseklikte %0 ile %85 bağlı nem oranına sahiptir. üstün solar panel performansı; -0% Watt ve +0% Watt pozitif güç toleransı sayesinde satın aldığınız modüllerin etiket değerlerinde ve üzerinde güç çıkışı sağlanması temin edilir ve genel sistem veriminin modül uyuşmazlığı nedeniyle düşmesi önlenir.

Tommatech güneş paneli, kalite ve güvenilirlilik açısından tüm standartlara uygundur.  ISO 9001:2008 , ISO 14001:2004 ve ISO 17025:2005 belgeleri ve test edilen ürünleri ile sert ortam için test ( ıec 61701 , dın 50916:1958 t2 ) ile tamamen kaliteli bir prosese sahiptir.

Tommatech solar paneli, Bursa güneş paneli üreticisi olan ekonomiksolar tarafından doğal enerji üreten rüzgar türbini, güneş paneli ve solar panel gibi kendi elektrik üretimini karşılayabilmek için yenilebilir enerji tesis kurulumu yapılmaktadır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!