Arçelik Çamaşır Makinesinde Musluk İşaretinin Anlamı

Arçelik Çamaşır Makinesinde Musluk İşaretinin Anlamı

Günümüzde gelişmiş Arçelik beyaz eşya teknolojisi ile birlikte beyaz eşya cihazlarının kullanımı çok daha profesyonel ve çok daha işlevsel hale geliyor. Son derece geniş özelliklere sahip Arçelik çamaşır makineleri ile her türlü yıkama ihtiyacına yönelik uygun bir kullanım gerçekleştirebilmek mümkün oluyor. Bu şekilde yoğun olarak kullanılan Arçelik çamaşır makinelerinde herhangi bir arıza veya aksama durumunda bilgilendirici nitelikli uyarıcı arıza kodları ve sinyalleri bulunmaktadır. Kullanıcılara modeline göre ekranında arıza kodu ile ya da ışık sinyalleri aracılığı ile arıza, sorun hakkında bilgilendirme gerçekleştirir. Arçelik çamaşır makinesinde görülebilen musluk (çeşme) işareti de bu tip bir teknik arızaya işaret etmektedir. Standart şekilde çamaşır makinesinde musluk işaretinin çıkmış olması, çamaşır makinesinin belirli bir nedene bağlı olarak su alımı gerçekleştiremediğini belirtmektedir. Sultanbeyli Vestel Servisi uzman teknisyenleri tarafından bu tip sorunlar hızla çözüme kavuşturulabilmektedir.

Profesyonel müdahaleler ile çözümü çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilen çamaşır makinesinin su almaması sorunu için önce bireysel kontrol ve değerlendirmelerin yapılması gerekir. Çünkü çamaşır makinesinde musluk işaretinin çıkmış olması, makine tesisatının bağlı bulunduğu çeşmenin kapalı olması nedeniyle bile oluşabilmektedir. Bununla birlikte makinenin bağlı olduğu su tesisatında su kesintisi söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda suyun gelmesini beklemenin dışında yapılabilecek herhangi bir müdahale imkanı bulunmamaktadır. Bu yüzden profesyonel destek alınması da anlık çözüm sağlamaz. Ancak teknik bir sorun mevcut ise Çekmeköy Vestel Servisi teknisyenleri tarafından yapılacak hızlı müdahaleler sonucunda, makinenin su alamama sorunun ortadan kaldırılabilmesi mümkün olmaktadır.

Çamaşır makinesinde su alamama sorunu temel olarak su giriş hortumunda tıkanıklık, yerinden çıkma veya yırtılma meydana gelmiş olabilir. Bunun yanı sıra elektronik kart, emniyet sivici, komut sistemi, su giriş ventili ve su seviye anahtarı gibi teknik parçalarda arıza meydana gelmiş olabilir. Bu arızaların onarımı için Atakent Vestel Servisi merkezi teknisyenleri tarafından direkt parça değişimi sağlanır. Bu şekilde hem daha uzun vadeli hem de daha kaliteli şekilde su alamama sorununun ortadan kaldırılabilmesi mümkün olabilmektedir. Daha uzun ömürlü ve daha yüksek performanslı bir cihaz kullanımının gerçekleştirilmesi mümkün olur.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!