Ariston Servis Ağını Genişletiyor

Ariston Servis Ağını Genişletiyor

Zaman ilerledikçe devir “kullan at” anlayışına dönüyor galiba. Ne mobilya da ne de beyaz eşyada eski zamanların kalitesini bulmak mümkün. Teknoloji ilerliyor, cihazların imalatında kullanılan malzemeler de çoğalıyor ve alternatifler çoğalıyor. Lakin dayanıklılık gösterişe yenik düşüyor galiba.

Üst düzey beyaz eşya firmaları hizmet kalitelerini artırmak için çağrı merkezleri kuruyorlar. Hizmet içi eğitimlerle personellerini olabildiğince eğitmeye çalışıyorlar. Bununla birlikte beyaz eşyalar eskiden olduğu gibi uzun ömürlü üretilmiyor. Hal böyle olunca teknik servislere bir hayli iş düşüyor.

Beyaz eşya servisleri özel servisler ve firma servisleri olarak ikiye ayrılıyor. Firmaya bağlı çalışan servisler sadece firma yedek parçalarını kullanan, garanti kapsamında tamirat yapan yerler. Biraz tuzlu da olsa kullanıcılar beyaz eşyasını daha fazla kullanmak için bu fiyatlara razı oluyorlar. Bazen de evdeki hesap çarşıya uymuyor. Her arıza garanti kapsamında değil, bedava tamir edileceğini sandığınız bir işlemden kabarık bir fatura çıkıp, daha sonra da eski arıza da nüksedebiliyor. Daha sonra servis çağırdığınızda yenisini almanın daha mantıklı olduğunu söylüyorlar. Yani “Ben tamir ederim paramı alırım ama gene bozulabilir daha sonra” diyenler oluyor. Benim ve komşularımın başına böyle şeyler geldi. Kötü reklam yapmamak için firma ismi söylemeyeceğim ama para alıp daha sonra problemi çözmeden tavsiye vermek firma servislerine pek yakışmıyor.

Bir de özel servisler var. Onlar biraz daha esnek ve alternatifli hizmet sunuyorlar. O iyidir bu kötüdür demem, karar sizin.

Ariston Servis Konusunda Atağa Geçti

Çok değil on onbeş yıl önce adı ülkemizde pek duyulmayan Ariston son yıllarda servis ağını genişletiyor. Bu da “Bozulursa ne yapacağım ?” diye firmaya çekingen yaklaşanlar için kaliteli malı ucuza alma fırsatı doğurmuş oldu.

Bugün İstanbul’da faaliyet gösteren bir adet özel Ariston servisinden bahsedeceğim. İnternette Beykoz Ariston Servisi, Üsküdar Ariston Servisi ve Ümraniye Ariston Servisi deyince bu firma karşınıza çıkıyor. Eli çabuk, kıt kanaat geçinen fakat işini de yapan delikanlılar çalışıyor burada. Bir bakıma sektörünün öncüleri sayılır. Kolay gelsin ve hayırlı olsun diyorum.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!