İos 11.3 İle Gelecek Olan Yenilikler

 İos 11.3 İle Gelecek Olan Yenilikler

 

Apple İOS 11.3 beraberinde getireceği yenilikleri duyurdu. Performans sorunlarının da çözülmesi beklenen İOS 11.3 ün yapılan testlerinde GeekBench skorlarlarında şu performanslar elde edildi; Buna göre tek çekirdekte 1306 ile 1510 a yükselen performans tüm çekirdeklerde 2247 ile çoklu çekirdekte 11. 3 sürümünün 1621lere çıktığı görülmüştür.

  • Enerjide Yenilikler
  • Emojide yenilikler
  • batarya performansları
  • Ticari toplantılar
  • Müzik ve video keyfi
  • Sağlık kayıtları

Emojilerde Yenilikler

Yüz ifadelerinin yer aldığı animoji 3 boyutlu olarak TrueDepth kamera teknolojisi ile yüz ifadesi yollamanız da kullanılmakta İphone X kullanıcıları için 16 tane animoji kullanıcılara sunuldu Bunların içinde 4 tanesi yeni emoji olarak eklenmiş ve 16 ya çıkarılmıştır. İşletim teknolojisinin AR teknolojisi sayesinde daha da yenilenen İOS 11.3 ile ARkit 1.5 sürümü sayesinde yatay yüzeyler olan sandalye masa gibi yatay yüzeyler yanında kapı ve duvarlarda dikey olarak algılanabilir olacak. Bunun dışında 2 boyutlu olan öğelerine ARkit tarafından algılanacağı yenilikler arasında yer alıyor.

Sanat eseri poster gibi öğeler kamerada okuma sistemi sayesinde enteraktif görülmesi de sağlanacak.Müze yada bir resim sergisine gittiğiniz taktirde buradaki eseri ARkit’e okutarak eserleri 3 boyutlu olarak telefonunuzda görebileceksiniz. ARkitlerde kamera çözünürlüğü %50 olacak otomatik netleşme sağlanarak daha net bir görüntüye sahip olabileceksiniz.

Batarya Performansı  

Ayarlar kısmına yeni bilgiler ios11.3 te pil sekmesi kısmına pil hakkında ayrıntıya rastlayabileceğiniz ve servise götürülüp götürülmemesi yada pilin sağlık durumu hakkında bilgi alınabilecek. Anlık kapanmalara karşıda tedbirlerin alınacağı yenilikte işlemci hızını düşürdüğü öne sürülen güç yönetimi bu durumda kapatılabilir halde olacaktır.

Sağlık Kayıtları

İOS 11.3 gelen yenilikte sağlık kayıtlarını kullanıcıya sunacak. Hastanede yapılan muayene sonuçları tetkikler gibi durumlar sağlık raporu gibi önemli raporlar bu uygulama ile görülebilir.

İOS 11.3 Müzik Keyfi

Reklamlar olmadan da kullanıcılar video müzik kliplerini izleme şansı bulacaklar. Video sekmesi haberler uygulaması kısmında yer alacak ve kullanıcılar kolaylıkla videolara erişim sağlayabilecek.

Uygulamayı daha ayrıntılı olarak anlamanız için resimli anlatımlı olarak  verilen https://www.incehesap.com/blog/ios-11-3-ile gelecek-olan-yenilikler/ linkinden öğrenebilirsiniz.

 

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!