Ümraniye’de Bir Beko Servisi

Ümraniye’de Bir Beko Servisi

Arıza dediğin olmadık zamanlarda olur. Yine öyle oldu. Ben işteyken hanım kara haberi verdi. Nicedir arızalanmamıştı bizim makine. 10 seneyi doldurunca bu tür sinyaller veriyor beyaz eşyalar. Bir iki kere tamir ettiriyorsun, olmadı bir kere daha şans veriyorsun. Olmazsa doğruca mağazaya…

Yenisini almaya hiç niyetim yoktu. En azından bu sıralar, taksitler devam ederken.. Bu nedenle Ümraniye’de Beko sevisi aradım. Ümraniye Beko Servisi açısından zengin bir muhitimiz. Firmanın kendi servisleri de var özel olanları da var. Bir önceki servisi aramadım bu sefer, fazla paramı alıyor gibi geldi de ondan. Bu sefer de özel servisi deneyeyim dedim. Cüzdanımı karıştırırken Çakmak Beko Servisi’nin numarası çıktı. Orası biraz uzak geldi. Bir arkadaşıma sorduğum bildiğin iyi bir tane var mı diye Şerifali Beko Servisi’ni tavsiye etti. Lakin o da uzaktı.

Ben de bir özel Beko servisi bulmak için yola çıktım. Ümraniye’de hava kararınca hayat bir tık daha zorlaşır. Mesaiden sonra dolaşmaya başlamıştım, hava da gittikçe kararıyordu.

Her köşenin arkasında bir umut saklıydı sanki. Birkaç umudu heba ettikten sonra nihayet bir bakkala sormayı akıl ettim. Yolu iyi tarif etsin diye şirinlik yapmak istedim. Kendim için bir çiklet, çocuk için bir çikolata, nasılsa evde yoktur, olsa da fazlası göz çıkarmaz diyerekten bir kase yoğurt aldım. Arkasından soruyu yapıştırdım:

“Amca en yakın Beko özel servisi nerede ?”

Amca bu tür sorulara alışıktı. Fakat alışık olması cevabı kısaltmadı. “Keşke yazsaydım!” dedim içimden. Birkaç tereddütlü sapak ve bir iki kişiye sorduktan sonra nihayet Ümraniye Beko Servisi’ni buldum. Haftaya gün verirler zannederken, çağrı merkezinden bile hızlı çıktı çocuklar. Ertesi gün de bizim evin kapısındaydılar. Latife edeyim dedim:

“Maşallah Messi gibi hızlısınız!”

Meğer, çakmak bakışlı kel delikanlı da hazırcevapmış:

“Boşuna mı Barcelona’ya reklam veriyoruz”

O an Beşiktaş formasında önünde yıllarca “Beko” yazdığını hatırladım. O yıllarda Real Madrid de “İkea” reklamı alıyordu. Şimdi Barça Beko’yu tanıtıyor, İkea Türkiye’de mobilya satıyor.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!