YÖK’ün Denklik verdiği Tıp Fakülteleri, YÖK’ün Tanıdığı Yabancı Üniversiteler Listesi

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
YÖK’ün Denklik verdiği Tıp Fakülteleri, YÖK’ün Tanıdığı Yabancı Üniversiteler Listesi


YÖK’ün tanıdığı yabancı üniversiteler listesi avantaj sağlanması açısından çok fazla tercih edilmektedirler. Bu yabancı üniversitelerin listesi, YÖK denkliği çok fazla fırsat sağlamaktadır. Bu sebeple yurtdışında okuyacak olan adaylar için oldukça merak edilmektedir. YÖK’ün tanıdığı üniversiteleri seçecekler okulları bu şekilde belirlerler. Uluslar arası Vizyon Üniversitesi’nin müfredatı ülkemiz üniversitelerinin müfredatına oldukça paraleldir. Bu iki üniversite de YÖK tarafından tanınır.
Geçen yıl en fazla denklik verilen bölümlere bakıldığında; YÖK’ün denklik verdiği tıp fakülteleri haricinde mimarlık, eczacılık, ilahiyat ve inşaat mühendisliği bulunur. Aynı zamanda hukuk, işletme, tıp doktorluğu, inşaat mühendisliği ve mimarlık farklı sebeplerden dolayı denklik başvurularında en çok ret alan bölümlerdendir. Bu durumun nedeni de sahte belge, yasalara aykırı yatay ve dikey geçiş, yetersiz kalma zamanıdır.

YÖK’ün Denklik Sağladığı Üniversiteler
YÖK’ün tanıdığı yabancı üniversiteler listesi
aşağıdaki gibidir:
-Times Higher Education
-Qs World University Rankings
-Academic Ranking of World Universities
-University Ranking by Academic Performance ve CWTS Leiden Ranking
kuruluşlarına göre dünyadaki ilk binde bulunan üniversitelerindendir.YÖK’ün denklik verdiği tıp fakültelerien çok merak edilen konular arasındadır. Bu bölüme olan talep ile beraber bu konuda da birçok olanak ve avantaj sunulmaktadır.
Tıp fakülteleri en fazla denklik başvurusu bulunan fakültelerdendir. Eğitim almadan önce konuyla ilgili detaylı araştırma yapılması tavsiye edilmektedir.
Eğitim içinde ülkeler şunlardır; Çekya, İtalya, Macaristan, Polonya, Almanya, Fransa, İngiltere, gibi Avrupa ülkeleridir. Diğer kendini kanıtlayan üniversitelerin olduğu ülkeler ise şöyledir; Kanada, Amerika, Avustralya gibi ülkelerdir. Burada alınacak eğitim sonrasında iş hayatına aynı unvanla ülkemizde de devam etme imkanı bulunur. Bu konuda çok önemli bir meseledir. YÖK denkliği ve avantajları çoktur. YÖK’ün denklik verdiği Makedonya’da ki üniversiteler;
-Tetova Üniversitesi,
-Uluslar arası Vizyon Üniversitesi,
-Goce Delcev Üniversitesi,
-Üsküp Fon Üniversitesi,
-Uluslar arası Struga Üniversitesi,
-Güneydoğu Avrupa Üniversitesi,
bunlar arasındadır.

Firma Bilgileri: Eurostar Yurtdışı Eğitim Katip Mustafa Çelebi Mahallesi İstiklal Caddesi No: 49/5 (Mavi Han) Taksim-Beyoğlu /İstanbul
Tel: 0 (212) 244 66 00


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!