Bursa Catering Firmalarından Hizmet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
Bursa Catering Firmalarından Hizmet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bursa Organize Sanayi Bölgeleri sayısı ve büyüklüğüyle Türkiye’nin en büyük sanayi şehirlerinden biridir. Türkiye’nin en büyük 4. Şehri olan Bursa, özellikle otomotiv sektöründe ilk 3 şehirden biri otomotiv yan sanayide ise ilk sırada yer alır. Bunun anlamı tamamen seri üretime dayalı bir fabrikasyonun olması demektir. Fabrikaların gece gündüz seri üretimde olması iş gücünü arttırmakta olup fabrikaların kapasitelerini maksimuma çıkartmaktadır. Bu amaçla catering firması bursa’da bu iş gücüne en lezzetli ve uygun menüleri sunarak hizmet etmeyi amaçlamaktadır.

Sanayinin ve iş gücünün çok yüksek olduğu Bursa’da, şirketler tamamıyla iş alanlarına odaklanmakta ve personelinin yemek sürecini alanında uzman toplu yemek bursa firmalarına bırakmaktadır. Yemek fabrikası Bursa içinde hizmet almak isteyen şirketlere, kurumlara, ya da organizasyon şirketlerine lezzetli, sağlıklı ve kaliteli yemekler çıkartılmaktadır.

Bursa catering firmaları hangi hizmetleri sunar?

Tüm organizasyonlara, düğünlere, kurumsal toplantılara, kongrelerde, ya da mesai süreçlerinde öğle yemeklerine toplu yemek bursa catering firmalarının hizmetleri arasındadır. Taşıma yemek sistemi sayesinde fiziksel olarak ekipmanlara sahip olmayan firmalara paket yemek sağlanmaktadır. Firmalar için çok avantaj sağlayan bu sistemde, yemekler en sağlıklı kaplara konularak, sıcak ve hızlı bir şekilde teslim edilmektedir. Yemek taşıma hizmetinde, paketleme esnasında titiz davranılır, alanında uzman ustalar ve aşçılar tarafından pişirilen yemekler öncesinde tat denetiminden geçirilir.

Yemekler hazırlanırken en kaliteli, taze ve sağlıklı malzemeler tercih edilir. hızlı üretimin aksine yemek konusunda hızlı tüketim amacıyla planlanan fast food kültürü yerine, yerel mutfaktan ev lezzetleri üzerine menüler oluşturulur. Sıcak ev yemekleri ve çok çeşitli yemeklerin olmasına rağmen fiyatlar çok ulaşılabilir seviyede tutulur ve bu sayede kaliteli bir hizmet anlayışı sunulur.

Toplu organizasyonlar için özel menüler oluşturmak catering firması bursa firmalarında özellikle birkaç firmanın sıyrıldığı görülür. Düğünlerde, toplantılarda, seminerlerde, damak tadına hitap eden ve kaliteli bir menü seçeneğiyle organizasyonun standartlarını yukarıya çeker.

Toplu yemekler için catering firmaları belirtilen adet sayısı kadar yemeği, yemek alanında uzmanlığı olan aşçılar tarafından ve menüleri oluşturan gıda mühendisleri tarafından belirlenerek en kaliteli yemekleri çıkartır. Bununla birlikte zaten sağlık ve hijyen kurallarına uygun olarak üretilmesi gereken yemeklerin pandemi zamanında daha da hassas bir sağlık anlayışıyla üretilmesi beklenmektedir. Bu yüzden yemek üretim tesisi bu çerçevede tekrar gözden geçirilmiş en son teknolojik sterilizasyon yöntemleriyle donatılmıştır.

Bursa catering firması dışarıda yemek hizmeti verir mi?

Bursa’da hizmet veren catering firması, fiziki koşulların elverişli olduğu ve gereken sağlık koşullarının elverdiği mutfak, tesis ya da organizasyon yerlerinde, gerekli personel ve aşçıları temin edebilmektedir. Ayrıca fiziki yerin olmasına rağmen,  catering firması üstün damak tadını hedeflemesinden dolayı kendi ekipmanlarını getirmekte ve belirlediği standartlarda yemeği üretmektedir.

Bu konuda 1000 firmanın üzerinde referansı olan Bursa’nın  lezzet açısından en iyi firmalarından olan catering firması, organizasyonunuzda en hızlı şekilde yemek üretimini gerçekleştirir ve sıcak bir şekilde sunumu yapmak için hizmet eder.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!