Elektronik Sigara ile Sigara Nasıl Bırakılır?

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
Elektronik Sigara ile Sigara Nasıl Bırakılır?

Sigarayı bırakmadaki esas amaçları sağlık olsa da fiyatlardaki artış yüzünden nikotin bağımlılığının artık sadece vücuda değil bütçeye de zarar veriyor olması insanları farklı alternatiflere yöneltmiştir. Sigarayı bırakmak isteyenlerin başvurduğu yollardan birisi de artık bilinirliği ve kullanışlılığı artmış olan elektronik sigaradır.

Aslında elektronik sigaraların ilk olarak ortaya çıkış amacı da sigarayı kolaylıkla insanlara bıraktırabilmektir. Yıllarca nikotin kullandığı için bağımlı tabir edilen kişiler dahi bu yöntemle sigarayı bırakabilmektedir. Elektronik sigaralarda klasik sigaralarda olduğu gibi kötü koku bulunmaması, üstelik farklı aromaların tercih edilebiliyor olması hem insanların alışkanlıklarını devam ettirebilmesini hem de sosyal ortamlarda kafalarının imaj ve koku yönünden rahat olmasını sağlamaktadır.

Kullananlar dahil sigaranın sağlığa zararlı olduğunu bilmeyen yoktur, buna rağmen bu bağımlılık dünya genelinde azımsanmayacak derecede çok sayıda insanın kansere kadar varabilecek farklı hastalıklara yakalanmasına neden olmaktadır.

Piyasadaki marka çeşitliliği sigarayı bırakmak isteyenlerin elektronik sigara karşılaştırması yapmalarına yol açmaktadır. Elektronik sigaranın normal sigaraya göre vücuda daha az zararlı olduğu bilinmektedir. Bu nedenle de bir anda bırakmam ya da bırakamam diyenlerin bağımlılıktan kurtulmaları için etkili bir çözüm olabilmektedir.

Dudak tiryakisi olanların bu ihtiyacını, duman görmek isteyenlerin duman ihtiyacını karşılayabilmek de, üstelik çevreye de zarar vermemektedir.

Bağımlılar, arzu edilen sonuç olan nikotin bağımlılığından tamamen kurtulmuş olmasalar da geçiş aşaması için kullanılabilecek etkili bir yöntemdir. Elektronik sigara elektronik bir alettir. Bu nedenle de klasik nikotin ve farklı zararlı maddeler içeren sigaradan daha estetik ve kullanılabilir bir görüntü verilerek üretilme imkanı bulunmaktadır.

Cihaz likit şeklindeki nikotini kartuş içerisinde enerji kaynağı ile ısıtarak buhar haline getirmektedir.

Yapacağınız elektronik sigara karşılaştırması nihayetinde edineceğiniz cihazın, klasik sigaraya oranla maliyetinizi bütçenize etki yapacak oranda azalttığını göreceksiniz, üstelik sağlık için daha az zararlı olması kâr olarak yanınıza kalacak.

Sigarada sistem kullan at iken elektronik sigara kalıcıdır ve parçalarına düzenli bir bakım yapılması önemlidir.

Marka ve modelini kişi kendisine ve cinsiyetine uygun olarak seçebilir. Sigarayı çok içenler ve az kullananlar için farklı güce sahip modeller tercih edilebilir.

Likit sıvılardan nikotin içermeyenler de bulunabilir. Buna rağmen sigarayı fiziksel olarak bırakmanın en önemli araçlarından birisidir.

Farklı tatları zevke göre bulmak mümkündür. Klasik sigarada nikotin dışında bilindik tattan başka bir şey alınamazken elektronik sigarada aromaların farklı koku ve tatlarla zenginleştirmesi mümkündür.

Seçimde önemli olan nikotin üreticisinin belirli ve güvenilir olması, uluslararası standartlarda üretim yapmasıdır.

Elektronik alet olduğu dikkate alınarak elektronik sigara karşılaştırması yapılmalı, verimli ve fiyatı uygun olan tercih edilmelidir.

Pazarın geniş bir kitleye hitap ediyor olması tüketiciye farklı alternatiflerin sunulmasını da beraberinde getirmiştir. Farklı modeller arasında kendiniz için doğru tercih yapmanız önem arz etmektedir.

Piyasada bulunan bazı elektronik sigara markaları

Zevklere uygun farklı fiyat ve markalar piyasada bulunmaktadır. Bunların hepsini farklı internet sitelerini gezerek ve farklı alışveriş mağazalarına bakarak tedarik edebilir siz de sigarayı bırakmak için fiziksel bir adım atabilirsiniz. Aspire, Joyoteh, Thorvap, Stardust, Noveltm, VaporessoTarget, Justfog, ClaptonWire, Wotofo bilinen markalardan bazılarıdır.

Kullanımı Çok Popüler Olan Elektronik Sigaralar

Salcar

Ürünleri kaliteli. En popüler olanı Max Roket 50. Rahatlıkla tedarik edebilirsiniz. Size istediğiniz kullanım rahatlığını ve buharı sağlayacaktır. Önde gelen internet sitelerinde de bulunabilmektedir. Aksesuarları cazibesini artırıyor özellikle de kullanım çantası ve taşıma torbası.

Thorvap

Düzenli olarak sigara kullananlar için performansı güzel. Tasarımı farklı gelebilir.

1-2 günlük içim sağlayabilir olması ve usb ile şarj olması genelde tercih sebebi.

Darbelere karşı geliştirilmiş haznesi ve damla ucunun değiştirebilir olması onu ön sıralara taşıyor.

Joyetech

EGO AİO modeli yeni başlayanlar için elektronik sigaraya adapte olmayı sağlıyor. İlk adım olarak tasarlandığından hangi ortamda kullanılırsa kullanılsın dikkat çekmiyor.

Yeni başlayanlar buhar miktarının ayarlanmasında genellikle sorun yaşayabilir. Bu alet ile kullanım oldukça kolay olduğundan rahatlatıcı. USB şarj ve değiştirebilir damla ucu artısı.

Aspire

Amerikan menşeli bir ürün kaliteli ve şık. Hepsi bir arada seçenekleriyle farklı modelleri piyasaya sürülmüştür.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!