Havalı Silah Seçerken Kullanım Amacına Dikkat Edilmelidir?

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
Havalı Silah Seçerken Kullanım Amacına Dikkat Edilmelidir?

Havalı tüfek, ateşli silah kategorisinde olmayan ve çeşitli amaçlarla kullanılabilen bir silahtır. Havalı tüfek, ateşli silah çeşitlerinden farklıdır. Mermi ile ateşleme özelliği olmadığı için öldürücü özelliği söz konusu değildir. Bu silahlar hava enerjisi ile atış yapar. Çıkış güçleri yüksektir. Ancak havalı tüfek barut içermez. Bunun dışında havalı tüfek çeşitleri kullanılan merminin yani pelletin çok ufak olması sayesinde ruhsatsız olarak satın alınabilmektedir.

Havalı Tabanca

Havalı tabanca ateşli silah kategorisinde olmayan ve çeşitli amaçlarla kullanılabilen silah modelleri arasındadır. Havalı tüfek, ateşli silah çeşitlerinden farklı silah modelidir. Mermi ile ateşleme özelliği yoktur. Bundan dolayı da öldürücü özelliği söz konusu olmamaktadır. Bu silahlar hava enerjisi ile atış yapmaktadır. Çıkış güçleri oldukça yüksek olmaktadır. Havalı tüfekler barut içermemektedir. Bu sebeple de havalı tüfek çeşitleri kullanılan merminin yani pelletin çok ufak olması sayesinde ruhsatsız biçimde satın alınmaları mümkün olmaktadır. Havalı silah, içinde hava desteği bulunan silahlardır. Bundan dolayı da hava ile bilyeyi hedefe gönderen silah modelleridir. Genel itibari le airsoft gibi oyunlarda ya da hobi amaçlı olarak da kullanılan silah modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Havalı silahlar öldürücü özelliğe sahip olmasa da sadece bilinçli kişiler tarafından, kurallarına uygun şekilde kullanılmalıdır.

Havalı Tüfek

Havalı tüfek ateşli silahlardan farklı bir silah çeşidi olarak ateşleme özelliğine sahip olmayan bir silahtır. Sıkışmış hava enerjisi sayesinde atış yapma özelliği taşıyan bu silahlar, çıkış sesinin yüksek olması ile gerçek silahla aynı sesi çıkarma avantajına sahiptir. Ancak çıkış güçleri yüksek olan bu silahlar barut içermediği için öldürücü özelliği yoktur. İçerisinde kullanılan mermiler oldukça küçük olduğu için de öldürücü özellik taşımaz. Bundan dolayı da ruhsatsız şekilde reşit ve sabıkalı kişiler tarafından en güvenilir adreslerden biri olan https://www.kampseti.com/ üzerinden satın alınabilir. Kamp Seti üzerinden online olarak yapacağınız her alışverişte uygun fiyatlar ve kaliteli alışveriş garantisi bulunmaktadır. İade ve değişim garantisi ile beraber ücretsiz kargo seçeneği, orijinal ürün garantisi ile beraber Kamp Seti en büyük yardımcınız. Kampseti.com olarak avcılık ve doğa sporları tutkunlarının aradığı her şey tek bir adreste. 1995 senesinden beri kalite ve müşteri memnuniyeti odağı ile alanında lider konumda bulunan Kamp Seti, gerçek mağazası ile beraber, tamamen orijinal ürün satışa çıkarmaktadır. Yalnızca ürün satışında değil, ürünlerin satışının ardından da müşterilerinin yanında olarak canlı yardım ile hizmet vermektedir.

Havalı Silah Fiyatları

Havalı silah fiyatları tercih edilen silah modeline ve markasına göre değişmektedir. Genel olarak silah fiyatları kaliteye, silahın özelliklere ve boyutlarına göre değişse de gerçek silahlar ile kıyaslandığında oldukça uygundur.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!