Kore Cumhuriyeti’ndeki “Shincheonji  Kilisesi” 100.000 kişi mezun etti.

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
Kore Cumhuriyeti’ndeki “Shincheonji  Kilisesi” 100.000 kişi mezun etti.

Kore Cumhuriyeti’ndekiShincheonji  Kilisesi” 100.000 kişi mezun etti.

 

Kore Cumhuriyeti’nde bulunan Schincheonji Kilisesi’nin düzenlediği program kapsamında başarılı olan 100 bin kişiyi mezun etti.

 

10 Kasım 2019 tarihinde Kore Cumhuriyeti’nin Gyeonggi-do eyaletinde gerçekleşen mezuniyet töreninde 100 bin kişi mezun edildi. Schincheonji merkez bölümüne girebilmeleri için 6 ay boyunca insanlara kutsal kitapların eğitimini veriyor.

 

Törene sınavı geçen 101.286 kişi katılırken aynı zamanda 50 bin kişi Kore’nin farklı bölgelerinden töreni izledi. Ayrıca yurtdışındaki uluslararası mezunlar da canlı yayın yoluyla törene katıldı. Shincheonji bu törenle birlikte dünyada 100 bin kişinin tek seferde mezun edildiği tek yer ünvanını da kazanmış oldu.

 

100.000 mezun üzerinde yapılan bir araştırmada ise, %41,7’sinin önceden var olan mezhepler ve inançlar altında inançlarını yaşadıklarını gösterdi. Ek olarak, Shincheonji’ye gitmeye karar vermelerinin nedeni olarak maneviyatı yükseltmek olduğu belirtildi. Bir mezun, “Manevi açlığımı Shincheonji’de Kutsal kitapların sözleriyle doldurmayı başarabildim ve hayatımın net bir amacını anladım” dedi.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!