Mide Ağrısına Ne İyi Gelir

Kategori: SAĞLIK - Yorum Yazın
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir

Mideniz mi ağrıyor ? Süt artık çare olmuyor mu? Ayvayı yediniz demeyeceğim ama artık yaşantınıza ve beslenmenize daha fazla dikkat etmenin vakti gelmiş demektir.

Kronik mide ağrılarını Zihni Sinir formülleriyle geçiştiremezsiniz çünkü. Mide ağrısı sebeplerinden en yaygın ikisi reflü ve gastrittir. Benzer sebeplerle tezahür ederler. Reflü yağlı yemeklere düşkünlüğün bir sonucudur genellikle. Mide ile yemek borusu arasında yiyeceklerin geri kaçmasına engel olan bir kapakçık vardır. Mideyi devamlı dolu tutan biriyseniz bu kapakçık işlevini görmekte zorlanacaktır. Yağlı ve sindirilmesi zor besinlere düşkün birisiyseniz mide daha fazla asit salgılayacak ve kapağı yıpratacaktır. Yemeklerden sonra kestirme alışkanlığınız var ise reflü gibi nur topu hastalığınız olacaktır.

Bahsettiğim şeylere dikkat ederseniz, hem reflüden korunacak, hem de reflünün tedavisi yolunda ilerlemiş olacaksınız. Gastritin nedenleri de aşağı yukarı bunlardır. Zaten reflü olan kişi ya gastrittir, yada gastrit adayıdır. Gastritin bir nedeni de midenin enfeksiyon kapmasıdır. Pisboğazlık, hijyene riayet etmemek veya bağışıklığın düşmesi (stres ve üzüntü veya hastalıkların vücudu yıpratması) nedeniyle mikroplar midede tahribat yapabilirler. İlk tahribat mide iç zarında olacaktır. Bu zar ya aşınacak (eroziv gastrit ) veya iltihaplanacaktır.

Yağlı, acılı, asitli şeyler yedikçe de midedeki yara azacak ve ağrı yapacaktır. Sütün mide asitlerini dengeleyici özelliği olsa da neden olduğu gaz mideye rahatsızlık verecektir. Yani mide rahatsızlıklarında süt pek de çare değildir.

Çare, iyi beslenmek ve kafayı ona buna takmamaktır. Midedeki mikropları kıran besinler vardır, bunları tüketmek mide ağrılarına iyi gelse de abartılırlarsa tahrişin boyutunu artırabilirler mesela turşu, zencefil vs.

Neticede mide ağrısına ne iyi gelir derseniz, doğal besinlerle yapılan güzel bir perhiz derim. Daha fazlası için http://www.mideagrisinaneiyigelir.com


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!