PAYKWİK NE İŞE YARAR?

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
PAYKWİK NE İŞE YARAR?

Online alışverişlerde kredi kartı kullanımının yerini tutmaya başlamış paykwik, dünyanın her yerinde hızla tanınmaya devam eden, hayatımıza girdiğinden beri güvenlik sorununu ortadan kaldırmayı hedeflemiş bir ödeme seçeneğidir. Kredi kartı kullanımı, mutlaka hesap bilgisi istemekte ve kredi kartı üçüncü şahısların eline geçtiğinde, hiç hoş durumlarla karşılaşılmamaktadır.

Paykwik hiçbir kişisel bilgi ve hesap bilgisine gerek duymadığı için, verilen 16-18 haneli kodu ile alışverişleri rahatlıkla yapabilmek mümkün olmaktadır. Kart satın alırken, öncelikle resmi paykwik satış sitelerini tercih etmek, sanal kart satışı altında dolandırıcılık yapan sitelerden uzak durmak çok önemlidir.

Paykwik ile alışveriş yapmanın asıl mantığı, öncelikle güvenli alışverişler sağlamaktır. Bunu sağlamak isterken dolandırıcı internet sitelerinden kart satın almak, para kaybetmek demektir. Bu nedenle öncelikle kart satın alırken iyi araştırma yapmak, sonrasında satın alma işlemini gerçekleştirmek doğru olmaktadır. Paykwik satın almak için, önceden ödeme yapıldığı için, belirlenen limite göre alışveriş yapılabilmektedir. Kredi kartı ile aynı mantıkta çalışsa da, bu iki fark ileride de daha çok paykwik tercih edilmesinde etkili olmaktadır. Bu karta kısa sürede sahip olabilmekte, kartın daha fazla yaygınlaşmasını sağlamaktadır. Ücreti yatırıp, istenilen kart satın alımını onayladığınızda, size gönderilen şifreyle limit aşımı yapmadan, paykwik ile uyumlu sitelerden alışveriş yapılabilmektedir.

Paykwik konusuna şüpheli ve güvensiz yaklaşan insanlar için şunu söylemek gerekir ki, size verilen şifre tek kullanımlıktır. Şifre sadece, kart sahibi tarafından bilinmektedir. Kartı kullandıktan sonra başka bir paykwik kartta kullanmak mümkün değildir. Kişisel bir kart değildir. Bu nedenle kimse üzerine değildir.

Yani kredi kartı gibi kimseye ait bir kart olmadığından, kullanımla ilgili hiçbir harcamanın takibi yapılmaz. Böylelikle istediğiniz her an, birçok internet sitesinden oyun indirebilir, bahis oynayabilir. İsterseniz de alışveriş yapmadan iş alışverişlerinde de kullanmak mümkündür. Paykwik ile ödeme yapabilir, ya da müşterilerinizden bu kartla ödeme alabilirsiniz. Elektronik kart olduğu için, üçüncü kişilerin eline geçme durumuyla karşılaşmazsınız.

Bu da yine kredi karttan ayrılan bir özelliğidir ve insanlara güven vermektedir. Özellikle gençler alışveriş konusunda biraz sabırsız olduğu için, ödeme seçenekleri arasında paykwik kartı seçip, kısa sürede alışverişlerini tamamlayabilirler.

https://www.paykwik.org/ucuz-paykwik-satin-al/


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!