Yangın Kapıları Nasıl Üretilir?

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
Yangın Kapıları Nasıl Üretilir?

 

Yangına dayanıklı yangın kapıları genellikle büyük ve çok fazla kişinin bir arada bulunduğu yapılarda kullanılmaktadır. Bu tarz kapıların özellikle büyük binalar için tercih edilmesinin sebebi yangın durumunda kişilerin telaşlanmadan daha kolay kaçabilmesi içindir.

Herhangi bir doğal afet durumunda kişiler telaşlanır ve birbirine zarar verecek duruma gelebilir. Örneğin yangın oldukça tehlikeli ve ölümle sonuçlanabilecek bir doğal afettir. Yangına dayanıklı kapılar ise bu doğal afet esnasında yangının yayılmasını önleyen bir araç niteliğindedir. Bu yüzden yangına dayanıklı ahşap kapılar genellikle hastane, okul ve otel gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Yangına dayanıklı kapılar bu gibi alanlarda zorunlu olarak kullanılmaktadır. Özellikle yatakhanesi olan yapılarda kullanılması oldukça önemlidir. Yangına dayanıklı kapılar özel paneller ve aksesuarlar kullanılarak üretilir. Yüksek sıcaklığa ve yangına dayanıklı olan bu panellerin kapı içlerine yerleştirilmesi ile oluşturulan bu kapılar hayat kurtarmaktadır.

 

 

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!