Göz Çevrenize Özen Gösterin

Göz Çevrenize Özen Gösterin

Güzelliğin en çarpıcı silahı olan gözler, yüzün en hassas bölgesi olduğu için genç yaşlarda kırışmaya başlayabiliyor. Bu yüzden göz çevresine ekstra bir bakım gerekiyor.

Gözler, ruhun ve sağlığın aynası lakin aynı zamanda yüzün en nazik bölgesidir. Göz çevrelerinin hassas olmasının nedeni bu kısmın diğer kısımlardan 7 kat daha ince olmasıdır. Yüzünüze uyguladığınız krem ve maskeleri dikkatli seçmeniz gerekiyor çünkü bu bölge dış etkenlere karşı hassas olduğundan göz çevresinde yer alan hassas deri zarar görebilir. Göz çevreniz için daima özel ürünleri tercih etmelisiniz. En doğru seçim, tahriş etmeyen ve alerjik olmayan yağsız nemlendiriciler kullanmak ve doğal yöntemlerle cildi beslemektir. Beslenmekten, dinlenmeye, temizlikten göz jimnastiğine ve evde hazırlanan doğal kremlere kadar pek çok konuda bazı temel kurallara uymak gerekiyor.

Beslenme Önemli

Beslenme düzeni sağlığınızı etkiletidiği gibi güzelliğinizi de etkileyecektir. Vücudumuz için gereken her türlü besini her gün düzenli olarak yemek gerekiyor. Bunun yanı sıra gözlerin dostu olan A vitamini deposu yiyeceklere günlük öğünlerde kesin olarak yer verin. A vitaminin bolca bulunduğu havuç, balkabağı, ıspanak, pazı, kereviz, maydanoz, dereotu, roka, kayısı, şeftali, kavun, et, balık ve yumurta gibi besinler için dolabınızda kesin olarak yer açın.

Uyku Düzeni

Uykunun azı da çoğu da zararlı. Her gün düzenli olarak 8 saat süren uyku göz sağlığınız açısından faydalı olacaktır. Her gün aynı saatlerde uyumak yorgun gözleri dinlendiriyor. Bilhassa yoğun tempoda çalışanların düzenli uyku uyumaları ve mümkünse öğle yemeğinden sonra gözlerini 5-10 dakika dinlendirmeleri gerekiyor.

Doğru Temizlik

Her sabah özenerek yaptığınız göz makyajınızı yatağa girmeden önce mutlaka temizlemelisiniz. Makyajınızı temizlerken göz çevrenizin hassasiyetini unutmayın ve yumuşak hareketlerle temizleyin. İyi temizlenmeyen makyaj sonucu göz çevresinde kalan rimel ya da far kalıntıları göz çevrenize zarar verebilir.

Sonraki aşama ise fantazi iç giyim


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!