Tüylenmeye Karşı Neler Yapılabilir?

Tüylenmeye Karşı Neler Yapılabilir?

Yüzünüzde tek tük çıkan kılları cımbız veya ağda kullanarak almayınız. Kılları cımbızla veya ağdayla almak onların artmasına sebep olacaktır. Lazer yöntemini ise kesinlikle tercih etmeyin. Bu hormonal bir sorundur ve lazer ile geçse bile tekrar yenileyecektir.

Tüylenme Sorununa Yönelik Bitkisel Çözümler

Doktorunuz tarafından vücudunuzda sonradan çıkan tüylerin (çene altı gibi) hormonal bir probleme bağlı olduğunu öğrendiğinizde size önerebileceğimiz çözüm taze nane olacaktır. 1 ay boyunca aşağıdaki kürü uygulayın ve yeniden tahlil yaptırın. Tahlil sonucunda istenmeyen tüylerinizin azaldığını ve östrojen seiyenizin normale döndüğünü göreceksiniz.

Öğlen ve akşam yemeklerinizden 15 dakika kadar önce aç karnına 5-6 tutam taze nane yiyin ve buna ara vermeden bir ay boyunca her gün devam edin.

Çene Altı Tüylerinden İğneli Epilasyonla Kurtulun

En başta yapmanız gereken şey östrojen seviyesini uzmanlardan yardım alarak normale getirmektir. İlaç tedavisi ile kısa bir zamanda bunu sağlayabilirsiniz. Daha sonra çene tüylerinizden iğneli epilasyon ile kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Çene tüylerinizden tamamen kurtulmanızı sağlayacak bu yöntem oldukça pahalı değildir. Bu iğneyi satın alıp, birkaç seans düzenleyerek tüylerinizi tümüyle ortadan kaldırabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!