SAĞLIK

İmplant Nedir? İmplant Nedir?

  İmplant eksik dişlerin tedavisinde kullanılan ve çene kemiğinin içine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalardır. Bu vidaların üzerine diş protezi yerleştirilir. İmplant tedavisinin diğer tedavilere avantajı komşu dişlere zarar verilmez. Yani..

SAĞLIK0 yorum
Gripten Korunma Gripten Korunma

Her insanın yaşantısında var olan ve farklı zamanlarda kendisini belirtileri ile belli eden ve sıkıntı ve rahatsız hissi uyandıran hastalık virüsünün sebep olduğu bir hastalıktır. Grip hastalığı sırasında hastalar oldukça..

SAĞLIK0 yorum
Minidolin ile bebeğinizin saçları gürleşsin! Minidolin ile bebeğinizin saçları gürleşsin!

Her geçen gün kirlenen doğa, kimyasallar, çevre ve hava kirliliği vs. Çok şey değişiyor ama minicik bebeklerimizin yaşadığı kirlenmişlik ve yıpranmışlık hiç değişmiyor. Özellikle çalışan kadınların yeteri kadar ilgilenemediği bebekler..

SAĞLIK0 yorum
Postbariatrik Estetik Cerrahi Ameliyatları Postbariatrik Estetik Cerrahi Ameliyatları

  Bariatrik Cerrahi Nedir? Tüp mide(sleeve gastrektomi), Gastric bypass (mide bypassı) gibi obezite ameliyatlarına verilen isimdir. Risk bakımından en az olan tüp mide ameliyatı obez kişilerde hızlı ve güzel sonuçlar..

SAĞLIK0 yorum
Şeker Hastalığı Şeker Hastalığı

Hastalıkların insanlarda bıraktığı tahribatlar, ilerleyen teknolojiyle çözüme ulaştırılmaya çalışıp insanların sağlıklı yaşayabilmeleri amacıyla kolaylıklar sağlanmaktadır. Günümüzde halk dilinde şeker hastalığı olarak bilinen ileal interposizyon için çeşitli tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. İnsanların..

SAĞLIK0 yorum
İLK GÜLÜŞ, İLK SÖZCÜKLER… ÇOCUĞUNUZ KONUŞUYOR! İLK GÜLÜŞ, İLK SÖZCÜKLER… ÇOCUĞUNUZ KONUŞUYOR!

Dil gelişim, bilişsel ve bedensel gelişime paralel olarak yürür. İnsan doğuştan dil ve konuşma yeteneğiyle doğar. Dil gelişimi doğumla birlikle başlayan ve tüm yaşam boyu devam eden bir süreçtir. İnsan,..

SAĞLIK0 yorum
Ağız Kokusu Ve Tedavisi Ağız Kokusu Ve Tedavisi

Ağız kokusu günlük hayatta sıkça karşılaştığımız bir olgudur. Ağız kokusu olanlar; eşine, arkadaşlarına, ailesine kısacası sosyal hayatta içerisinde bulunduğu insanlara rahatsızlık verir. Normal bir insanın ağız kokusu, sabah ilk kalktığında..

SAĞLIK0 yorum
Guatr Nasıl Oluşur ? Guatr Nasıl Oluşur ?

Tiroid bezinin büyümesi ile oluşan guatr hastalığı hasta olan kişiye verdiği rahatsızlık sebebiyle oldukça sıkıntılı bir süreç yaşatmaktadır. Tiroid bezinin aşırı derecede hormon salgılaması sonucu guatr hastalığı oluşmakta ve artık..

SAĞLIK0 yorum
Güneş Çarpması Ve Kişi Üzerindeki Etkileri Güneş Çarpması Ve Kişi Üzerindeki Etkileri

Yaz aylarında daha fazla görülebilir ise de güneşe fazla maruz kalan ve çok güneş altında çalışmak zorunda olan kişilerde görülen sonuçları tehlikeye varabilecek olan bir olaydır. Güneş çarpmasını engellemek ve..

SAĞLIK0 yorum
Tüp bebek tedavisi en çok kaç kez denenebilir? Tüp bebek tedavisi en çok kaç kez denenebilir?

Tüp bebek tedavisi zahmetli ve masrafı fazla olan bir tedavi sürecidir. Çiftlerin yaşı ilerledikçe daha da masraf gerektiren bir süreçtir. Çiftlerin yaşı ilerledikçe daha da masraf gerektiren bir süreçtir. Fakat..

SAĞLIK0 yorum