beslenme

Sağlıklı Beslenmenin Önemi Sağlıklı Beslenmenin Önemi

Beslenme insan hayatının vazgeçilmez bir parçasıdır; öyle ki insanda bulunan yaklaşık 100 trilyon hücrenin enerji kaynağı aldığımız besinlerin vücudumuzdaki yapıtaşlarıdır. Beslenme anne karnında başlayıp ömrümüzün sonuna kadar devam eder. Sağlıklı,..

BESLENME0 yorum
Bademin Hiç Bilinmeyen Faydaları Bademin Hiç Bilinmeyen Faydaları

Badem çoğumuzun severek tükettiği kuruyemişlerin başında geliyor. Peki bu severek tüketilen küçük tanelerin birer sağlık deposu olduğunu biliyor muydunuz? İşte bademin sağlığa kattığı faydalar; Gerçekleştirilen araştırmalar sonucu bademin migren ve..

BESLENME0 yorum
Ahududu Yemek İçin Nedenler Ahududu Yemek İçin Nedenler

Frambuaz ya da ahududu… Bu minik kırmızı lezzet tanecikleri her hafta birkaç kez tüketmemiz gereken meyvelerden bir tanesi… Ahududunun cilt güzelliğine yaptığı etki dışında sağlığa da pekçok olumlu katkısı var…..

BESLENME0 yorum
Kadınların Bilmesi Gereken Beslenme Kuralları Kadınların Bilmesi Gereken Beslenme Kuralları

Diyet yapmak hepimiz için gerçekten zor, lakin bazı önerilerle diyeti kolay hale getirmek mümkün. Yemek ya da sofra düzeninizde yapacağınız birtakım değişiklikler diyet yapmanıza gerek kalmadan kilo verme sürecinizi hızlandıracak...

BESLENME0 yorum
Kilo Verememenin Nedenleri Kilo Verememenin Nedenleri

Düzenli olarak spor yaptığınız ve sağlıklı yiyeceklerle beslendiğiniz halde kilo veremiyor musunuz? Farketmeden yaptığınız birtakım diyet hataları nedeniyle kilo veremiyor olabilirsiniz. Suyu ihmal etmek: Vücudun kaybettiği nemi geri kazandıran su,..

BESLENME0 yorum
Sütünüzün Artmasını Sağlayacak Öneriler Sütünüzün Artmasını Sağlayacak Öneriler

Bebekler için en sağlıklı besin tabi ki anne sütü. Anne sütü, bebeklerin yaşam kalitesinin artmasını ve onların hastalıklara karşı daha güçlü olmasını sağlıyor. Eğer sütünüzün bebeğiniz için yeterli olmadığını düşünüyor..

SAĞLIK0 yorum