Ağız Kokusu Ve Tedavisi Ağız Kokusu Ve Tedavisi

Ağız kokusu günlük hayatta sıkça karşılaştığımız bir olgudur. Ağız kokusu olanlar; eşine, arkadaşlarına, ailesine kısacası sosyal hayatta içerisinde bulunduğu insanlara rahatsızlık verir. Normal bir insanın ağız kokusu, sabah ilk kalktığında..

SAĞLIK0 yorum
Sağlıklı Beslenmenin Önemi Sağlıklı Beslenmenin Önemi

Beslenme insan hayatının vazgeçilmez bir parçasıdır; öyle ki insanda bulunan yaklaşık 100 trilyon hücrenin enerji kaynağı aldığımız besinlerin vücudumuzdaki yapıtaşlarıdır. Beslenme anne karnında başlayıp ömrümüzün sonuna kadar devam eder. Sağlıklı,..

BESLENME0 yorum
Panik Atak Belirtileri ve Tedavisi Panik Atak Belirtileri ve Tedavisi

Günümüz yaşam koşullarında, yaşamın her anını etkileyen, kişinin elinden yaşama sevincini alan, sürekli bir kısıtlama yaratan panik atak, endişe, korku ve sıkıntı duygularını barından ve nöbetler şeklinde ortaya çıkan bir..

İrmikli Kek Yapılışı İrmikli Kek Yapılışı

Kek tariflerinde çığır açma aşamasındayken keşfettiğimiz bit kek türüdür irmikli kek. Revani ile irmik helvasının uzaktan kuzeni olan bu karışım günlerin sürprizlerinden birisidir. Elbette tadındaki  hafif farklılık nedeniyle damak tadına..

Guatr Nasıl Oluşur ? Guatr Nasıl Oluşur ?

Tiroid bezinin büyümesi ile oluşan guatr hastalığı hasta olan kişiye verdiği rahatsızlık sebebiyle oldukça sıkıntılı bir süreç yaşatmaktadır. Tiroid bezinin aşırı derecede hormon salgılaması sonucu guatr hastalığı oluşmakta ve artık..

SAĞLIK0 yorum
Güneş Çarpması Ve Kişi Üzerindeki Etkileri Güneş Çarpması Ve Kişi Üzerindeki Etkileri

Yaz aylarında daha fazla görülebilir ise de güneşe fazla maruz kalan ve çok güneş altında çalışmak zorunda olan kişilerde görülen sonuçları tehlikeye varabilecek olan bir olaydır. Güneş çarpmasını engellemek ve..

SAĞLIK0 yorum
Anksiyete Bozukluğu Nedir, Tedavisi Nasıl Yapılır ? Anksiyete Bozukluğu Nedir, Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Günümüzde herkes az veya çok anksiyete bozukluğu sorunu yaşamaktadır. Peki nedir bu anksiyete bozukluğu ? Anksiyete bozukluğu kişideki kaygı seviyesinin normal olmamasıdır. Bir sebep olmadan iç sıkıntısı yaşamak, ihtimali düşük..

Ender Saraç Bipolar Bozukluk Hakkında Önemli Bilgiler Veriyor Ender Saraç Bipolar Bozukluk Hakkında Önemli Bilgiler Veriyor

Uzun süredir ekranlardan sağlıkla ilgili faydalı bilgiler veren doktor Ender Saraç programına davet ettiği uzman aracılığı ile bipolar bozukluk, diğer adıyla manik depresif bozukluk hakkında önemli bilgiler verdi. Manik Depresif..

İlaçsız Bipolar Bozukluk Tedavisi İlaçsız Bipolar Bozukluk Tedavisi

Çeşitli bitki kürleri ve doğru besinleri tercih ederek bipolar bozukluk hastalığının tedavisini kolaylaştırabilirsiniz. Fakat ilaçsız tedavinin olmadığını belirtmek gerekir. Bitki kürleri ve psikoterapi ilaç tedavisine destek olmak için uygulanır. Umarım..

Bipolar Bozukluk Tedavisi Bipolar Bozukluk Tedavisi

Bipolar bozukluk tedavisinde öncelikle hastanın manik depresif mi yoksa sadece depresif mi belli olması gerekir. Bu durum hastanın uzun süre gözlenmesi ile anlaşılıyor. Hastalığın rengi ve şiddetinin yıllar geçince anlaşıldığı..

12