Apandisit Belirtileri

Kategori: SAĞLIK - Yorum Yazın
Apandisit Belirtileri

Hayatın akut gelişen kötü sürprizlerinden biridir apandisit sancısı. Apandisit belirtileri çoğu kişi tarafından bilinmez. Çünkü az sayıda insanın hayatında bir kere yaşayacağı deneyimdir.

Küçüklüğümde komşumun kızı böyle bir sıkıntı yaşamıştı. Sancım var dedikçe üzerini örtmüşler, ağrım var dedikçe bir şeyler yedirip içirmeye çalışmışlardı zavallıya. Neticede hastanede apandisit rahatsızlığı olduğu anlaşıldı. Doktor bir süre daha gecikseydi kızın apandisitinin patlayacağını bunun da kızı ölüme götürebileceğini söylemiş.

İşte o zaman tırstım apandisitten. Keşke apandisit belirtilerini bilseydim de başıma gelince hemencecik tedavisini yaptırabilseydim diye düşünürdüm o zamanlar. Biraz araştırdığımda apandisitin gerçekte ne işe yaradığının tam olarak bilinmediğini öğrendim. Ameliyatla alındığında da hasta hayatına kaldığı yerden devam edebiliyordu. Peki bu apandisit denen şey niye vardı ki vücudumuzda ?

Apandisit belirtilerini bilmeden yaşamak saatli bomba taşımaktan farksızdı. Bu nedenle araştırdım. Bu rahatsızlığın olup bitmesi sadece birkaç saat. Yüksek ateş ve apandisit bölgesinde ağrı oluyor. Ağrı mideden kasıklara kadar yayılabiliyor bazen de mide bulantısı ve kusma şikayetleri ağrıya eşlik edebiliyor.

Artık apandisit belirtilerini biliyorum. Daha fazlası için: http://apandisitbelirtileri.net/


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!