Baş Ağrısına Ne İyi Gelir

Kategori: SAĞLIK - Yorum Yazın
Baş Ağrısına Ne İyi Gelir

Baş ağrısına ne iyi gelir diye sorarken hanımların o iş önceki bahanesini kastetmiyorsunuz değil mi? Eğer öyleyse bunun cevabı basit, eşiniz sizin başınızı bir veya daha fazla kez ağrıtırsa kendi “baş ağrısı” geçer.

Eğer gerçekten başınız ağrıyorsa, neden ağrıdığını en iyi siz bilirsiniz. Sinüzit migren falan var mıydı ?

Eğer migren var ise hakikaten çaresiz durumdasınız demektir. Migren genetik yatkınlık ve çevresel etkilerin birleşimiyle oluşan bir illettir. Başın tek tarafı ağrır. Ağrılar dönemseldir, zamanı yaklaşınca ışığa, sese hassasiyet, huzursuzluk gibi belirtiler verir. Birkaç saatten birkaç güne kadar ulaşabilen ağrı nöbetleri esnasında kişi resmen “off” durumda yani hayattan devre dışı şekilde ağrıların geçmesini bekler. Çabalamak boşunadır, insanlardan eli ayağı kesip sakin bir yerde dinlemek bugüne kadar denenmiş en iyi seçenektir. Bazıları aktarlardan kediotu gibi doğal ağrıkesicileri kullanır. Deneyenler bir nebze olsun fayda görmüşlerdir. Ama başka ağrılarınız için kullandığınız ağrıkesiciler fayda etmeyebilir veya ters tepebilir.

Eğer sinüzit ağrısı çekiyorsanız başınızı soğuktan nemden korumak en iyisidir. Sinüslerdeki iltihap evde deneyeceğiniz basit usullerle hemencecik geçmez. Sinüzitte baş ağrımadan bunun tedbirini almak daha önemlidir. Banyo yaptıktan sonra başınızı kurutursanız, ıslak kafayla dışarı çıkmazsanız bu bile epey etkili olacaktır.

Fakat bir şekilde kafayı soğuğa, neme maruz bıraktıysanız, sinüzit ağrısı gayet dakik bir şekilde kafanıza yapışacaktır. Tuzlu suyu buruna çekmek iltihabın daha kısa sürede geçmesini sağlayacaktır. Sinüzit ağrısı geçirdiği iddia edilen başka yöntemler var ise de siz bunlara itibar etmeyin. Çok zor durumdaysanız bir Vermidon atın. Basit ama yeterli bir ağrıkesicidir.

Diğer baş ağrısı türlerinden birçoğunun neden kaynaklandığı hala bilinememektedir. Fakat, radyasyon, havasız ortam, uzun süren iç sıkıntısı, açlık, susuzluk, uykusuzluk baş ağrısını tetikler.

Benim burada en fazla önem verdiğim şey vücudu susuz bırakma ve teknolojik aletlerle fazlaca haşır neşir olma. Bir de gününü bilgisayar başında geçiren biriyseniz sık sık başınız ağrıyabilir. Yanınızdan suyu eksik etmeyin, ara sıra bilgisayar başından kalkıp biraz gezinin. Klima baş ağrısı yapabilir. Klimayı kapatıp, pencereyi açın, içeriye temiz hava girsin. Baş ağrısına en iyi gelen şeyler bunlardır. Daha fazlası için http://www.basagrisinaneiyigelir.com a müracaat.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!