Bitkisel Sivilce Tedavisi

Kategori: SAĞLIK - Yorum Yazın
Bitkisel Sivilce Tedavisi

Sinir Otu

Sinir otunun içerdiği yapraklar cildinde akne ve sivilce sorunları yaşayanlar için çözüm yoludur. Uygulaması oldukça basit bir işlemdir, sinir otundaki yaprakları iyice ezerek leke bulunan kısımlara sürmeniz kafi olacaktır. Bu su sivilce lekelerine de sivilcelere de çok iyi gelecektir.

Marul

Cilt lekelerinin giderilmesinde kayda değer bir rol oynayan bir diğer bitki de maruldur. Yapılması gereken 3 bardak suyun içerisine 25 gram marulu küçük halde doğrayıp cezvede ısıtmaktır. Çıkan suyu gün içerisinde 2 kez akşam ve sabah olmak üzere lekeli bölgelerinize sürün.

Elma Sirkesi

Sabah ve akşam olmak üzere gün zarfında 2 kez 1 yemek kaşığı su içerisine koymuş olacağımız elma sirkesiyle cildimiz çok daha güzel bir hal alabilir. Faydasını görmeniz için düzenli olarak uygulanılması şarttır.

Maydanoz

Ciltte bulunan toksinler açısından önemi büyüktür. 1 demet maydanozu 1 litre suyun içerisine koyup kaynatıyoruz. Maydanozları ezerek lapa hale getirdikten sonra yüzünüze koyabilirsiniz. Bir süre bekledikten sonra maydanoz suyu ile cildinizi temizleyebilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!