Doğal Kilo Verme Yöntemleri

Kategori: SAĞLIK - Yorum Yazın
Doğal Kilo Verme Yöntemleri

Kilo vermek için diyet ve bitkisel zayıflama haplarından daha başka da yollar ve yöntemler var. Bunlar arasında vücudumuz en az derecede yıpratan, en doğal zayıflama yollarının ve kilo verme yöntemlerinin neler olduğunu eminim bir çoğunuz merak ediyordur. Bizler de sizler için doğal zayıflama yolları nelerdir sorusunu zayıflama uzmanlarına sorduk ve gerçekten oldukça faydalı bilgiler elde ettik.

Uzmanlar, günlük yaşamda edinilebilecek küçük ama yararlı alışkanlıklarla fazla kalorilerden kurtulmanın mümkün olabileceğini belirtiyor. Uzmanlara göre formda kalabilmek için bol su içmeli, müzik dinlemeli, aktif olmalı ve masaj yapmalı…

Günlük yaşamda edineceğiniz küçük alışkanlıklarla, formunuzu ve sağlığınızı korumanız mümkün. Bunun için hareketli bir yaşam ve dengeli beslenme şart.

Bir an önce forma girmek istiyorsanız, aşağıdaki küçük önerileri dikkatlice okuyun. Çünkü bu öneriler sayesinde yaptığınız aktivite ne olursa olsun daha hızlı yağ yakabilir, istediğiniz gibi formda bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Kilo Verme Yöntemi-1 Canlanın

Günlük işlerinizi yaparken hareketli olun ve gideceğiniz yerlere mümkün olduğu kadar yürüyerek gidin. Örneğin kuru temizlemeciye giderken canlı ve hızlı bir tempoyla 30 dakika yürüdüğünüz zaman yaklaşık 120 kalori yakabilirsiniz. Bu, araba kullanmakla yakacağınız kalori miktarının tam iki katına eşittir. Çok yağ yaktıran kaslarınızı çalıştırın. Ne kadar çok kasınız çalışırsa, yaktığınız kalori miktarı o kadar çok demektir, sadece oturuyor olsanız bile. Eğer amacınız yağlarınızdan kurtulmaksa, en çok yağ yakmanızı sağlayacak kaslarınızı çalıştırmanız gerekiyor ki; bunlar baldır, kalça ve göğüs kaslarınızdır.

Kilo Verme Yöntemi-2 Sık sık hareket edin

Yapılan araştırmalar kendiliğinden gerçekleşen fiziksel aktivitelerin de kalori harcamanızı sağladığını gösteriyor. Örneğin ayak uçlarını yere vurmak ve elleri hareket ettirmek, günde ekstradan 800 kalori yakmanızı sağlıyor.

Kilo Verme Yöntemi-3 Aktif olun

Pasif misyoner pozisyonundan vazgeçin. Şehvetli bir sevişme, dakikada 4.5 kalori yakmanıza yol açar.

Kilo Verme Yöntemi-4 Gücünüzü artırın

Aerobikte daha fazla kalori yakmak için ya yaptığınız egzersizin şiddetini ya da hızınızı artırın. Örneğin koşu bandında çalışıyorsanız, yokuş çıkmak 50 kalori daha fazla yakmanızı sağlar.

Kilo Verme Yöntemi-5 Müzik dinleyin

Müzik dinlemek, spor yaparken çok motive edici bir etkendir. Yapılan araştırmalar, müzikle egzersiz yapanların yüzde 25 daha uzun süre spor yaptıklarını gösteriyor. Bu da doğal olarak daha çok kalori yakmanız anlamına geliyor.

Kilo Verme Yöntemi-6 Isının ve gevşeyin

En istekli insanlar bile iş, egzersiz öncesi ve sonrası yapılan 5-10 dakikalık ısınma ve gevşeme hareketleri sırasında da kalori yakabilir. Örneğin yüzmeyle uğraşan biri, bu sırada fazladan 90 kalori yakabilir.

Kilo Verme Yöntemi-7 Çok yiyin

Kalorilere, onları yıkmak için ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Eğer uzun süre yemek yemezseniz, vücudunuz açlık alarmı verir ve metabolizmanız daha az kalori harcamak için yavaşlar. Bu yüzden öğün aralarında bir şeyler atıştırmaktan çekinmeyin. Yalnız bu yediklerinizin, salatalık, yoğurt gibi kalorisi düşük besinler olmasına dikkat edin.

Kilo Verme Yöntemi-8 Masaj yapın

1 saat süren uzun ve keyifli bir masaj yaparak, 230 kalori yakabilirsiniz. Üstelik masaj sonrası geçireceğiniz tutkulu bir saat sırasında da 270 kalori yakabilirsiniz. Böylece hem eğlenceli birkaç saat geçirmiş hem de tam 500 kaloriden kurtulmuş olursunuz.

Kilo Verme Yöntemi-9 Susuz kalmayın

Su ihtiyacını karşılamak, daha uzun süre egzersiz yapmanızı, dolayısıyla kalori yakmanızı sağlar. Egzersiz sırasında vücut ağırlığınızın yüzde 1′i oranında su kaybederseniz, daha çabuk yorulup, pes edersiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!