El Yazısı Fontlarda En Çok Tercih Edilen Fontlar

El Yazısı Fontlarda En Çok Tercih Edilen Fontlar

El yazısı yazının ilk çıktığı günden beri önemli olmuştur, yazıyı bir sanata dönüştüren el yazısı, verilmek istenen mesajın verilmesi sırasında oldukça etkili olmaktadır. İlkokullarda güzel yazı dersi okutularak, herkesin etkileyici bir güzel yazıya sahip olması sağlanmaya çalışılmaktadır. Günümüz teknolojisi artık kağıtlard ki el yazısından dijital el yazılarına bir geçiş yaşamıştır.

El yazıları dokundukları sayfalara bir zarafet katmaktadır. Yapılan tasarımlarda ya da metinlerde en çok tercih edilen el yazısı fontlarına aşağıda tek tek değinerek sizleri bilgilendireceğiz. Açıkladığımız fontlar arasından merak ettiğiniz fontlara, font bulma araçlarını kullanarak font download ile ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz.Ayrıca fontfamily.online sayfamızda kategorilere ayrılmış binlerce yazı fontunu inceleme şansınız vardır.

Dancing Script : Bu yazı fontu özellikle bloglar ve gayri resmi web sayfaları için uygundur..

Allura: Yaydığı romantik duygular bu yazı tipinin bir düğün davetiyesinden kullanılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda logo tasarımlarında bu fonta rastlamak çok muhtemeldir.

Tangerine: Diğer el yazılarına kıyasla daha az eğilimli bir görünüme sahip olan bu yazı tipi gerçek bir el yazısına daha yakındır. İstenilen her alanda kullanımı mümkündür.

Precious: Oldukça süslü ve kıvrımlı bir yazı tipi olan precious özellikle başlıklarda mükemmel bir sonuç ortaya çıkarmaktadır.

La Sonnambula: Bu yazı tipi her alanda kullanılmaya uygun olmasına rağmen bir restoran logosu oluşturmada ya da menü hazırlanmasında kullanıldığında mükemmel bir etki yaratmaktadır.

Popsies: Bu yazı tipi hazırlanan web sayfalarına kişisel dokunuşlar eklemek için çok idealdir. Blok alt başlıklarına kullanılmaya ayrıca gövde metinlerini bölmek için iyi bir seçenek olarak kullanılmaktadır.

Self Deception: İçeriklerini farklılaştırmak isteyenler için ideal bir yazı tipidir. İnce ve kalın vuruşları vardır ve bu vuruşlar hoş bir birleşim sunmaktadır. Vuruşlar aynı zamanda yazının daha orijinal görünmesine katkı sağlamaktadır.

Lovely Coffee: Rahat yazılar kategorisinde kendine kullanım alanı bulmaktadır. Oldukça çekici bir el yazısı tipidir ve ev dekorasyonu alanındaki çoğu tabela, dergi, broşür ve katalogda kullanılmaktadır.

The Scientist: Okuması zor olduğundan gövde metinlerinde kullanılmaya pek uygun değildir. Ancak ana başlık ve alt başlıkları etkileyici kılmak için çok uygundur.

Streetwear: Retro yazı tipleri arasından bilinmektedir, eğlenceli ve eski havayı hatırlatıcı bir etkiye sahiptir. Logo hazırlanmasında oldukça kullanılmaktadır.

Bayshore: Bu yazı tip 1980’lerde Dünya’dan esinlenen bir yazı tipidir. Retro logoların hazırlanmasında doğru tercihtir.

Harlott: Özellikle metne vurgu yapılmak istendiğinde kullanılması çok uygundur. Sahip olduğu Retro tarz kişilerin geçmişte yolculuk yapmasına neden olmaktadır. Kullanıldığı alanlarda bir kaligrafiyi anımsattırmaktadır.

Burada açıkladığımız yazı fontları sıklıkla tasarımcılar tarafından merak edilen yazı tiplerdir. El yazıları kadar etkili diğer yazı fontları görsel öğeler içeren mağara yazılarına benzeyen antik ve hayvanlar yazı tiplerdir.

Bu yazılara ancient font download yaparak ulaşmak mümkündür. Ayrıca hayvanlar alemine bir geçiş gibi olan animals font download  ile muhteşem görselleri görme şansı elde edilebilmektedir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!