Enfeksiyonla Savaşan Hücrelere Destek

Kategori: SAĞLIK - Yorum Yazın
Enfeksiyonla Savaşan Hücrelere Destek

Araştırmalar sonucunda yoğurt enfeksiyonla mücadele eden hücreleri güçlendiriyor.

Dünya üzerinde birden çok üniversite üzerinde gerçekleştirilen araştırmalarda, yoğurdun insan sağlığı açısından çeşitli faydaları bulunduğu ortaya çıkarıldı.

Viyana Üniversitesi tarafından, yoğurdun bağışıklık sistemi üzerinde etkisi konulu çalışmadan çıkan veriye göre, gün zarfında 3-4 porsiyon yoğurt tüketimi bağışıklık sistemi için değer arz ediyor. Yoğurt, hastalık ve enfeksiyonla savaşta rol alan T hücrelerini daha güçlü ve aktif hale gelmesine olanak sağlıyor. Yoğurdun içindeki dost bakteriler ise mikroplarla mücadele ederek bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Yoğurt kilo vermenize neden oluyor

Başka bir üniversite araştırması olan Tennessee Üniversitesi’nin araştırmasında ise diyet programlarında yoğurdun etkisi incelendi. Araştırmada, düşük kalorili diyet uyguluyan kişilerin diyetlerine yoğurt ilave edildi ve gün içinde 3 öğün yağsız yoğurt tüketen aşırı kiloluların yoğurtsuz diyet uygulayanlara göre yüzde 22 daha fazla kilo verdikleri gözlemlendi. Ayrıca, bu kişilerin % 61 oranında daha fazla yağ yaktıkları tespit edildi.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!