Postbariatrik Estetik Cerrahi Ameliyatları

Kategori: SAĞLIK - Yorum Yazın
Postbariatrik Estetik Cerrahi Ameliyatları
 

Bariatrik Cerrahi Nedir?

Tüp mide(sleeve gastrektomi), Gastric bypass (mide bypassı) gibi obezite ameliyatlarına verilen isimdir. Risk bakımından en az olan tüp mide ameliyatı obez kişilerde hızlı ve güzel sonuçlar elde edilebilen ve en çok tercih edilen cerrahi türüdür. Günümüzde obezite ciddi bir problemdir ve tedavi edilmesi gereken ciddi bir hastalıktır. Diyet, spor vb. yöntemleri deneyerek kilo veremeyen kişiler artık bu ameliyatı tercih ederek sağlıklarına kavuşmaktadırlar.  Genel cerrahlar tarafından uygulanmaktadır. 

Postbariatrik Cerrahi Nedir?

Bariatrik ameliyat sonrasında kişiler ideal kilolarına ulaşana kadar diyetisyen yardımcı almalı ve ameliyatı yapan doktor kontrolünde spor yapmalıdırlar. İdeal kiloyu ulaşılsada kilo alıp vermeye bağlı olarak deri ve deri altı yağ dokularında önemli oranda artış olur. Ayrıca yine kaslarda gevşeme ve deri elastikiyetinde azalmalar olacaktır. Genişlemiş olan derinin elastik lifleri ayrılarak hoş görünmeyen derin çatlaklara sebep olurlar. Diyet ve sporla düzelmeyen deri sarkıklığı ve kaslardaki gevşemeye bağlı olarak şekil bozuklukları oluşur. 

Aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak karın kaslarının gevşemesi, deride sarklık, poponun düzleşmesi, bacak ve kol derilerinin gevşemeside söz konusu olacaktır. 

Bodylift yani tüm vücut şekillendirme ameliyatlarında önden arkaya doğru uzanan dairesel bir kesi bikini bölgesinden yapılır. Karın germeye ilave olarak mons-pubis, popo ve üst bacak yan bölgelerini de kaldırılır ve bacak gerdirilir. Yani tüm alt vücut estetiği ameliyatı yapılır. Bu ameliyata bodylifting denir. 

Postbariatrik cerrahi; obezite cerrahisi ile geri kazandığınız sağlığınıza ek olarak daha güzel bir vücuda sahip olmanıza olanak sağlar. Postbariatrik cerrahi ameliyatı olmak için ideal kilonuza inmiş olmanız gerekmektedir. 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!