Alsak Alsak Ne Alsak ?

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
Alsak Alsak Ne Alsak ?

Eskiden zengin parasıyla, fakir karısıyla ilgilenir derlerdi. Bu sözün aslı astarının olmadığı yakın zamanda meydana çıktı. Zengini fakiri, kebapçısı popçusu dolar sorup altın bozdurur hale geldi. Herkes para piyasalarında cirit atıyor arkadaş!!!

İşin cılkını çıkarıp forexe dadananlar da var bir senden bir de Cumhuriyetten (Cumhuriyet altını kast ediliyor) vazgeçmem diyen altın müptelaları da var saydıklarım içerisinde.

Altın almalı altın !

Altın almalı altın !

Sorsan herkes fakir. Ama bir bakıyorsun adam www.menkul.com com yazıyor internete. Menkul demek taşınır mal demek. Altın, para, hisse misse her şey menkule giriyor. İşte bunların alayı da menkul.com dan takip ediliyor.

Bebeğinin mamasından kısıp Sterline yönelen Basri amca da, üttüğü misketleri paraya çeviren bızdık Necmi de menkul.com müptelası olmuş. Giren girene…

Bu ikilemeyi duyunca eski Türk Filmlerinde dört beş sütyeni peşi sıra takıp iç çamaşırı satan Zeki ile Metin geldi. Ne komik adamlardı onlar ya !

Türk halkının her türlü garipliğini beyaz cama yansıtıverirlerdi. Başarılıydılar bu işte. Eski işler devam etseydi, genç olsaydılar bir de Zeki rahmetli olmasaydı. Bu para piyasası çılgınlığını da ekrana taşırlardı. Eminim güzel bir şey olurdu.

Sırf bu işler için akıllı telefon alanlar var. Gerçi ben de teleteksli TV almıştım sırf para piyasalarından bihaber olmamak için. O zaman kendime de güleyim. Yahu sayın yazar kaç paran var de neyi takip ediyorsun.

Teletekse ne hacet !!! Giren çıkan meydanda !

Teletekse ne hacet !!! Giren çıkan meydanda !

Neticede milletin dini imanı para pul olmuş aga ! Ya menkul.com ya menkul.com. Paranın icat edildiği toprakların şimdiki sakinleri atalarının izinden gidiyor demek ki.

Makalemin son dönemecine girerken menkul.com yöneticilerine bir teşekkürü borç bilirim. Sırf bu satırları yazdığım için bana para ödeyecekler için değil tabi. Eski takıntılarımı bıraktığımı hatırlattıkları için. Belki cümle düşük oldu benden başkası anlamadı ama benim anlamam da yeterli.

Bu haberler tansiyon ilacı gibi, bir çıkarıyor, bir düşürüyor !

Bu haberler tansiyon ilacı gibi, bir çıkarıyor, bir düşürüyor !

Şaka bir yana artık takıntılı değilim. Ama yine de piyasaları takip etmek lazım. Ne olur, ne olmaz değil mi? Bakarsın dolar yirmi lira olmuş, ekmeği kuponla veriyorlar. Ülke gidişatı para piyasalarından da takip edilir. Para piyasaları da menkul.com dan.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!