BELEDİYELERDE HAYVAN SIĞINAKLARI

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
BELEDİYELERDE HAYVAN SIĞINAKLARI

Türkiye’de belediyelerin sunmuş olduğu bir diğer hizmetler köpek satışı siteleri dışında arasında hayvan barınakları vardır. Aslında çok fazla köpeği sokaktan toplandıktan sonra bu barınaklara getirildiğini biliyoruz. Ama bu barınaklarda bu hayvanlara olan ilginin sağlandığından emin değiliz. Gerek hayvanların bireysel olarak kendilerini rahat hissettiklerinden dahil şüphemiz her geçen gün artıyor.

 

KÖPEĞE GÜVEN VERİLMELİDİR

Bu nedenle hayvanları önce toplumu olarak farkında olmamız yani her birimizin hayvanlar hakkında onlara olan güveni sağlamamız gerekiyor. Sadece satılık yavru köpek almak ile bu işler bitmiyor. Köpekle ile ileri yaşlara doğru yaşlandıkça neslini devam ettirmek isteyecektir.

 

Neslini devam ettirme sırasında da aynı şekilde hayvanın doğru sahipler arasında büyütücü beslenilmesi de önemlidir. Çünkü hayvanın ihtiyaçları yemek yemek uyku uyumak dışında bir diğeri ise oynamak yani kendi içindeki aktiviteleri yapabilmektir. Bu gibi en önemli olaylar arasında sayacağımız bir diğer konu ise hayvanın eğitimi yok ise ilgili kurumlardan veya kişilerden yani bu mesleği gerçekten yapan köpek eğitimi aldığımızda önemlidir hayvanlar ilgi arttığı sürece hayvanın bize olan sevgisi de aynı şekilde artacaktır.

 

KÖPEKLERİ DIŞARIDA GEZDİRMELİYİZ

Hayvanın en önemli ihtiyaçları dışarıda rahat bir şekilde oynayabilmektir. Yani doğada geze bilmesidir. Bu ise ancak sorumluluk sahibi ve ciddi bir şekilde eğitimde sahipleri tarafından mümkün olacaktır. Köpeklerin veya bu ise bir kedi olur köpeklerin veya kedileri sevgisini kazanmak için onlarla vakit harcamaya özen göstermeliyiz. Ancak bu şekilde hayvanın daha bir şekilde şöyle anlatmak gerekirse büyümesinde olumlu katkı sağlayacağımıza emin olabiliriz.

 

KÖPEKLERİ SEÇERKEN RENKLERİNE GÖRE SEÇMEMELİYİZ

Köpekleri sadece renklerine göre seçmeliyiz. Köpek seçerken veya köpek bakımı konusunda vereceğimiz en önemli karar ise o hayvanı olan bakımı gerçekten üstlenebileceğimize emin olmamızdır. Çünkü hayvanların ileride bir sorun yaşanmaması adına çok ciddi bir şekilde önem göstermeliyiz. Hayvanın sorumluluğu bize geçtikten sonra ise ona olan ilginin hiç eksilmemesi ve aynı şekilde aynı oranlarda artması bizler için olumlu rol oynayacaktır. Kediler ve köpekler en önemli sevdikleri şeylerden biri de sürekli ilgi bu konuyu bazen tekrar söylüyoruz. Ama ilginin olması ise doğru hayvan sahiplenme kurallarına uyumuş olan insanlardan oluşmaktadır. İnsanlar hayvanların ihtiyaçlarını karşılamada en önemli ve en hızlı bir şekilde karar verme sırasında dikkat edeceği durumlar arasında hayvanın her türlü ihtiyacını gidermek olacaktır. Köpekler ve kediler de bu ihtiyaçlar arasında saydığımız kural yani en önemli etkin madde madde hayvanların daha saldırgan olmaması adına da yapacağımız her türlü olumlu yönde etkileyecek olan hareketler köpek eğitimleri ile hem hayvan üzerinde yani hayvanın birebir almasını sağlayan hem de bizde bir danışmandan bilgi almamız önemlidir. İleriye doğru hayvanın yaptığı her harekette veya bize anlatmak istediği kendisine göre kuyruk sallaması olsun veya bize anlaşması’nda ne istediğini anlayabilmemiz için köpek danışmanlarından aldığımız eğitimlerin bizlere katkı sunacağı aşikârdır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!