Çamaşır Makinesi Gövdesi Kaçak Problemi ve Çözümü

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
Çamaşır Makinesi Gövdesi Kaçak Problemi ve Çözümü

Çamaşır makineleri elektrik tüketimi ile çalışma gerçekleştirebilen modern çağın en önemli teknolojileridir. Su ve elektrik gibi iki önemli farklı faktörü aynı anda bünyesine alan ve çamaşırların kolay, hızlı ve ekonomik şekilde yıkanabilmesine yardımcı olan çamaşır makinelerinin elektrik tüketimi noktasında kullanıcıların çok dikkatli bir şekilde hareket etmeleri büyük bir önem taşımaktadır. Hem güvenli hem de kaliteli bir kullanımın elde edilebilmesi açısından çamaşır makinelerinin elektrik aksamlarından elektrik bağlantılarına kadar her aşamada olağan dışı etkenlerin dikkate alınması ve profesyonel Arçelik Acıbadem Servisi desteğinden yararlanılması büyük bir önem taşımaktadır. Bu kapsamda da günümüz modern teknolojisine sahip olan çamaşır makinelerinde elektrik kaçakları çok sık şekilde görülebiliyor.

 

Çamaşır makinesinin çalışması esnasında gövdesinde elektrik kaçağı olduğunun tespit edilmesi durumunda mutlak suret ile en hızlı şekilde profesyonel Arçelik Çekmeköy Servisi hizmetlerine başvuru gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Çamaşır makinesinin üstün teknolojisine uygun standartlarda oluşturulan servis altyapısı üzerinden makinenin gövde kısmında mevcut olan elektrik kaçağı sorunlarına müdahaleler gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda da çamaşır makinesinin fişinin takılı olduğu prizde topraklama gerçekleştirilip, gerçekleştirilmediği kontrol edilerek, topraklama bulunmuyor ise mutlaka yaptırılması gerekmektedir. İkincil olarak çamaşır makinesi üzerinde yer alan topraklama uçlarının yerinde çıkmış olması muhtemeldir. Bu durumda makine toprak uçları kontrol edilerek, birbirlerine temasta olmaları sağlanır.

 

Son olarak ise Kaynarca Arçelik Servisi uzman ekipleri tarafından çamaşır makinesinin ısıtıcı yani rezistans parçası ile birlikte yıkama motoru ve pompa motorundan gövdeye kaçak olması değerlendirilerek, bu parçalarda sırası ile kaçak kontrolü gerçekleştirilir. Parçaların kontrolü sırasında tespite edilen elektrik kaçaklarının, kaçak noktası belirlenerek, sorunun giderilmesi sağlanır. Bu şekilde son derece güvenli ve yüksek performanslı bir kullanım elde edilebilecek bir arıza onarım ile çamaşır makinesinin elektrik kaçağı probleminin çözüme kavuşturulabilmesi sağlanabilmektedir. Çamaşır makinelerinin kullanımı sırasında ufak veya büyük çaplı olması fark etmeksizin tespit edilen tüm elektrik kaçakları ile ilgili olarak profesyonel ve kurumsal servis desteğinden yararlanılması, hayati risk açısından büyük bir önem arz ediyor olması dolayısı ile kesinlikle göz ardı edilmemesi ve çağrı merkezi üzerinden etkin hizmet sunumundan yararlanılması gerekir.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!