Camilerde Yerinde Halı Yıkama Hizmetimizin Detayları

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
Camilerde Yerinde Halı Yıkama Hizmetimizin Detayları

Camiler Müslümanlar için çok önemli ibadet mekanlarıdır, namaz vakitlerini camilerde eda etmek Müslümanlar için çok önemlidir. Namaz kılmak, kuran okumak, dua etmek için bu mekanlara gelen kişiler sürekli olarak bir insan hareketliliği yaratmaktadır. Özellikle pandemi sonrası toplu alanların dezenfekte edilmesi daha da önem arz etmeye başlamıştır. Aksi durumda kitlesel olarak hastalıkların oluşabilmesi muhtemel olabilmektedir.

Cami halılarının bakteri ve virüslerden arındırılması için de periyodik olarak cami halı yıkama yapılmalıdır. İslamiyet’te temizlik çok önemlidir, “temizlik imandan gelir” cümlesi bu önemden kaynaklı dile getirilmiştir. Bu nedenle cami halılarının temizlenmesinin ihmal edilmemesi hem manevi olarak önemlidir hem de sağlık açısından önemlidir.

Ancak tahmin edilebileceği gibi cami halılarının taşınarak yıkanması oldukça zor olacaktır, bunun sebebi hem boyut olarak hem de ağırlık olarak halıların taşınmasının zor olmasıdır. Bu nedenlerle halıların yerinde yıkanması gerekmektedir, yerinde halı yıkama işlemi Red Carpet Temizlik şirketi olarak tarafımızca gerçekleştirilmektedir.

Cami halı yıkama işlemleri yapılırken özel makinalar kullanılmaktadır. Bu makineler patentli makinelerdir, sıcak su ve vakumlama işlemi ile halılar temizlenmektedir. Virüs ve bakterilerin imhası için su 80 derece sıcaklığın gücünden yararlanılmaktadır. Kaliteli bir vakumla işlemi ile halılarda çok hafif bir nem kalmakta ve bu sayede herhangi koku oluşması da engellenmektedir.

Kullanılan şampuanlar oldukça kalitelidir, insan sağlığına zarar verecek kimyasallar içermediğine dikkat edilmektedir. Halıların tam anlamıyla kuruması için işlem sonrası camilerin havalandırması gerekecektir. 4 ya da 5 saatlik bir havalandırma ile halılar tamamıyla kurumaktadır.

Cami halılarında sıklıkla alnın secdeye değdiği alanlarda lekeler söz konusu olmaktadır. Kişiler elbette namaz öncesi abdest alarak temizlenmektedir, ancak hava sıcaklıkları, bazı kişilerin vücut özellikleri vs. yoğun terlemeye neden olabilmektedir. Bu ter ve vücut kiri halılarda lekeler ortaya çıkarabilmektedir.

Oluşan lekelerin yanlış uygulamalar ile çıkarılmaya çalışılması durumunda lekeler daha da kalıcı hale gelebilmektedir. Bu nedenlerle camilerin belirli dönemlerde halılarını yıkattırması bu lekelerin daha da kalıcı hale gelmeden temizlenmesi gerekmektedir. Yapılan cami halı yıkama işlemi sonrası cami ortamının hava kalitesi bile artmaktadır. İlahi olarak insanlara huzur veren camiler yapılan halı yıkama sonrası mis gibi kokarak camiye gelen müminleri mutlu etmektedir.

Cami halı yıkama İstanbul bölgesinde pek çok firma tarafından yerine getirilmektedir. Ancak her firma işini doğru yapmamaktadır, yapılan hatalı yıkamalar halıların kokmasına neden olabilmekte ve o kokunun halılardan çıkarılması çoğu zaman da mümkün olmamaktadır. Bu nedenle yerinde halı yıkama yaptırmak isteyenlerin bu riskleri göz önüne alması ve risk almamak için Red Carpet Temizlik firmamız ile çalışması mantıklıdır.

https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m14!1m8!1m3!1d12026.90344329393!2d28.90345!3d41.096836!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!3m3!1m2!1s0x0%3A0x7d64f367e007cc64!2sRed%20Carpet%20Temizlik!5e0!3m2!1str!2str!4v1658301945787!5m2!1str!2str

Firmamız cami, otel, balo salonu ve ofislerin tümü için yerinde halı yıkama hizmeti sunmaktadır. Sunulan hizmetlerin fiyatları da oldukça makul olup cami, otel, balo salonu ve ofis halı yıkama fiyatı almak isteyenler internet sayfamızdan metrekare fiyatlarını kolaylıkla öğrenebilmektedir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!