Eski Nadir Kitaplar Satın Almak

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
Eski Nadir Kitaplar Satın Almak

kitantik_logo_social_share

Antika bir kitapçı ziyaret edin. Bölgenizdeki bir antika kitapçığı bulmak için bir telefon rehberine veya çevrimiçi internet sitelerine bakabilirsiniz. Bulunduğunuz yere bağlı olarak, böyle bir mağaza çok uzak olabilir.

Ancak, bu dükkanlar eski, nadir kitapların tabiri caizse hazineleridir ve onları ziyaret etmek, koleksiyonunuz için mükemmel olabilecek kitapları keşfetme fırsatı verecektir. Belirli bir tür veya yazar ile ilgileniyorsanız, sahip olup olmadığını öğrenmek için mağazayı arayabilirsiniz. Bazı antika kitapçıların envanterlerinin bir internet kataloğu bile olabilir. Eski, nadir kitaplar için çevrimiçi arama yapın. Aradığınızı, Kitantik ve açık artırma siteleri gibi dijital pazar yerlerini veya özellikle kitaplara ayrılmış çevrimiçi mağazaları kullanarak bulabilirsiniz.

Bir mağazayı ziyaret etmek ve eski, nadir bulunan kitapları ilk elden incelemek, bir kitabın satın almaya değer olup olmadığını değerlendirmenin en iyi yoludur. Ancak, eski, nadir bir kitap çok uzaksa (örneğin, başka bir ilde veya ülkede), internetten satın almak tek seçenek olabilir.

Df_qPKxW0AA28MVBir antika kitap fuarı ziyaret edin. Antik kitap satıcı derneklerinin ev sahipliğinde bulunan nadir veya antik kitap fuarları, eski, nadir kitap koleksiyonunuz için “yeni” kitaplar edinme fırsatları ile donatılmıştır.

Diğer kitap koleksiyoncuları ile iletişim kurun. Nadir kitaplardaki satıcılar, envanterini tanıtmak için genellikle liste yaparlar. Kitapçılardan veya satıcıdan birisini talep ederek bu listeleri edinin ve bir bilene danışın. Mesaj panoları, bloglar ve diğer çevrimiçi toplulukları kullanarak diğer kitap satıcılarıyla da iletişime geçebilirsiniz. Belli bir kitap koleksiyoncusuyla (düzenli müşteri olarak) ilişki kurmak yararlı olabilir. Bu tür bir satıcı, ilginizi çeken kitaplara göz kulak olabilir veya belirli miktarlarda satın almada size ilk şansı verebilir.

Mümkün olan en iyi kopyaları elde edin. Belirli bir hacim için alışveriş yaptığınızı ve iki kopyayı bildiğinizi varsayalım. Bir hacim daha küçükse, diğeri dün basılmış gibi görünüyorsa, daha iyi durumda olan baskıyı elde etmek genellikle daha iyidir.

Depolama yerinizin sıcaklığını ve nemi izleyin. Daha eski kitaplar için ideal sıcaklık 65 ve 72 derece Fahrenheit (18 ila 22 santigrat derece) altındadır. İdeal nem oranı yaklaşık% 35’tir.

Çok kuru olan ortamlar, eski, nadir bulunan kitaplarınızın kırılgan olmasına neden olabilir, aşırı nem ve küf oluşumuna da neden olabilir (lekeler ve eski kitaplara sıklıkla zarar veren diğer renk değişimleri).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!