Filipinli Bakıcıların Etkili İngilizceleri ve Faydaları

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
Filipinli Bakıcıların Etkili İngilizceleri ve Faydaları

Yabancı bakıcı Türkiye’de her dönem tutulmak istenmiştir. Çocuklarına göz kulak olmanın dışında, nitelikli bir eğitim sağlayan bakıcılarla çalışmak isteyen aileler, son yıllarda aramalarını Filipinli bakıcılara göre yapmaktadır. Türkiye’de ekonomik durumu çok üst seviyedeki ailelerde başlayan Filipinli bakıcı isteği artık tüm iyi gelir ve orta düzey gelire sahip aileler tarafından tercih edilmeye başlandı.

Filipinli bakıcı İstanbul’da çalışır mı?

Filipinli bakıcı İstanbul’da en çok aranılan bakıcılar arasında yer alıyor. Bunun başlıca sebebi İstanbul’un çok kalabalık bir şehir olması ve çok büyük ölçüde çalışan bir şehir olmasından kaynaklanıyor. Günün büyük bir kısmını işyerlerinde geçiren ebeveynler, çocuklarını emanet edebilecekleri ve geleneksel bakıcı eğitimleri yerine, modern eğitim ve yabancı dil bilgisine sahip bakıcılara yönelmiştir. İşte bu durum İstanbul’da Filipinli bakıcıların istenmesine neden olmuştur. Filipinli bakıcıların Türkiye’nin uyguladığı vize muafiyetinden yararlanması sayesinde vize problemleri yaşamazlar. Bu durum sonucunda rahatlıkla Filipinli bakıcı İstanbul’da çalışabilir.

Filipinli bakıcıların İngilizce seviyesi nasıldır?

Filipinler’de Filipince ve İngilizce olarak 2 resmi anadile sahiptir. Filipinli bakıcılar 2 hatta daha fazla dil bilgisine sahiptir. Bu yüzden İstanbul’da yaşayan yabancı ve Türk ailelerine dil konusunda çok büyük yardımcı olacaktır. İstanbul genelinde bir çok yabancı bakıcı olmasına rağmen, anadili İngilizce olan bir bakıcıyı tercih etmeyi aileler ilk neden olarak görüyor. Bir diğer neden ise, Filipinli bakıcıların uzun süreli kalmalarından kaynaklı yatılı çalışmaya sıcak bakmalarıdır. Aileye yeni katılan Filipinli bakıcılar, daha ilk günden sizlerle kaynaşacaktır ve sizlere büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

Filipinli bakıcılarla vakit geçirecek çocuklar, küçük yaşta aksanlı bir İngilizce pratiği kazanmış olacak ve ilerleyen süreçte kendine çok fazla şey katacaktır. Ayrıca yatılı kalmayı tercih eden Filipinli bakıcılarla sürekli diyalog geliştirecek ve konuşma deneyimi kazanacaktır.

Yabancı bakıcıların İngilizce seviyesi nasıldır?

Uzmanlara göre dil öğrenme yaşı 2-7 arasında en verimli dönemdir. Bu yaşlarda edinilecek her bilgi çok kıymetli olacaktır. Yabancı dil konusunda çocuklarını küçüklükten itibaren yetiştirmek isteyen aileler, çocuklarının akıcı bir konuşmaya sahip ve doğru telaffuzlarla konuşmasını istemektedir. Bu konuda bir sürü uyruktan bakıcılarla çalışabilirler. Ancak anadili İngilizce olmayan yabancı bakıcılar doğru telaffuz ve diksiyon tarafında eksik kalacaktır. Filipinli bakıcıların en büyük artısı 2. Anadil olarak İngilizce bilmeleridir. Akıcı konuşmaları ve doğru telaffuzları sayesinde küçük yaştaki çocukların kulak dolgunluğu kazanmasını sağlayabilirler.

Filipinli bakıcı ücretleri ne kadar?

Filipinli bakıcılar vize sorunu yaşamadıkları için anlaştıkları ailelerde yatılı olarak çalışmaktadır. Yatılı olarak çalışmayı kabul eden Filipinli bakıcı fiyatları 1000$-2000$(USD) dolar arasındadır. Ülkelerinin çok uzak mesafede olması Filipinli bakıcıların yatılı çalışmaya sıcak bakmasına neden oluyor. Yatılı olarak Filipinli bakıcı İstanbul içinde rahatlıkla iş bulabilir. Bunun sebebi çok fazla çalışan ailenin olması ve İstanbul’un diğer şehirlere oranla daha fazla yabancı dil konuşulmasıdır.

Filipinli bakıcıların fiyatları neden daha yüksektir?

Bakıcılar arasında son yıllarda en çok tercih edilmelerinin de payı olması bir etken olduğu söylenebilir ama esas nedenin 2 veya daha fazla yabancı dil bilgine sahip olmaları, yatılı kalmayı daha çok tercih etmeleridir. Çocuklu aileler, hem çocukların sorumluluğunu hem de ev işlerindeki desteği vermelerini istediklerinde Filipinli bakıcıların fiyatları da yükselebilir. Son bir neden de Filipinli bakıcıların çocuk bakma deneyimleri de fiyatların yüksek olmasıdır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!