Geldi Bayram Nereden Bilet Alacağız ?

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
Geldi Bayram Nereden Bilet Alacağız ?

Eskiden bir yerden bir yere giderken bilet alma çilesi olurdu. Kalabalık günlerde yer ayırmayan firmalar, çift bilet kesen sahtekarlar yüzünden epey sıkıntı çekerdik.

Dijital hayata adapta oldukça internet siteleri hayatımızın içine kadar girdi. Önce beyaz eşya aldık, sonra yemek sipariş ettik internetten. Şimdilerde ise bilet alıyoruz.

Giriyoruz www.bilet.com a seçiyoruz nereden nereye gideceğimizi yazıyoruz. Seçenekler hemen görüntüleniyor. Hem otobüs hem de uçak rezervasyonu yapılabiliyor.

Gerçi firmaların kendi internet siteleri de var. Oralardan da iş halledilebiliyor. Fakat tasarım olarak bilet.com güzel. Bir de üyelikti bilmem neydi uğraşmıyorsunuz.

bilet 1

Derken uzaklar yakın oluyor. Hep Marmarise gidecek değiliz ya. Bu seferde Adana’daki dayımlara gidiyoruz.

Bilet rezervasyon işlerinde hep bir yere gitme düşünülür. Bir de gelenler var. Belki de size bugün size bir misafir gelecek. Belki de şu an klavyesiyle biletini alıyordur değil mi ?

Bilet her zaman gezmeyi tozmayı getirir insanın aklına. İster bize gelsinler, isterse de biz gezelim dünyayı, havamız değişir. Ne demişler atalarımız. Tebdili mekanda ferahlık vardır. Değiştir mekanını havan değişsin. Kısa ve net, olay budur !

Artık uçak biletleri eskisi kadar pahalı da değil. Ecnebilerin ekonomi sınıfı/biznıs klas ayrımı da yok bizde. Yani ucuza bilet alırsanız. Kanat kenarı, pilot çaprazı falan uçmazsınız. Herkes aynı derecede saygındır bizim semalarımızda. Hülya Avşar ne ise, Mehmet Ali Erbil Ne ise siz de o kadar değerlisiniz.

bilet 2

Bu arada internet siteleri için en önemli şeyin fiyatların ucuzluğundan ziyade güvenlik meselesi olduğunu bir kenara arz edeyim. Şu internet denilen meret bir faydası varsa on da şüphe sokuyor insanın aklına. Millet olarak teknolojiyi hayra bir kullanırsak şerre on kullanıyoruz. Bu yüzden özellikle de e ticaret sitelerinde ve konumuz olan bilet alma sitelerinde güvenliğe azami hassasiyet göstermelisiniz. Bir kere alıştınız mı gerisi sorun olmaz.

bilet 3

Namı adresi bilinmeyen siteler yerine malı meydanda kartviziti önde siteleri tercih etmekte fayda var. Reklam yapmak gibi olmasın bilet.com u bir deneyin işinize gelirse artık biletleriniz buradan alırsınız.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!