Leclerc Verstappen’in, Şampiyonluğa Hazır Olduğunu Söyledi

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
Leclerc Verstappen’in, Şampiyonluğa Hazır Olduğunu Söyledi

Formula 1’de başarısıyla tanınan fakat bu sezon istediği başarıyı yakalayamayan Ferrari pilotu Leclerc, kendisi ve rakibiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Planetf1’in yayınladığı habere göre 2019 yılından bu yana Ferrari ekibi Scuderia ile birlikte yarışan 23 yaşındaki genç pilot Charles Leclerc, artık galip gelmeyi hedeflediğini belirterek şu açıklamalarda bulundu. heceder.org

 

‘Ön tarafta yarışmayı çok özledim. Şu an performans ve başarı anlamında diğer takımların gerisinde olsak dahi her zaman Ferrari ekibinin içerisinde yer almayı istedim. Şu an tüm dikkatimi kendime vermiş durumdayım. En büyük hedefim kazanmak ve bu sebeple diğer pilotların durumuna bakmıyorum.’

 

Bunun yanında Leclerc, kendisi şampiyon olmasa bile genç bir pilotun şampiyon olmasını desteklediğini dile getirirken şampiyona lideri Verstappen hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Verstappen İle Beraber Orada Olmayı İsterdim

 

Lerclec ön tarafta yarışamyı çok özlediğini beyan ederek, kazanmaya hazır olduğunu herkese kanıtlayan Verstappen bir şampiyonluğa öncülük edebileceğini de böylelikle göstermiş oldu. Genç Bir pilotu dünya şampiyonu olduğunu görmek gerçekten hepimiz adına oldukça gurur verici olurdu.’ açıklamalarında bulundu.

 

İtalyan takımı Scuderia Ferrari ile 2024 yılına kadar anlaşması devam eden genç pilot Leclerc, bu sezon katılmış olduğu 14 yarış sonucunda 104 puan alarak 6. sırada yer alıyor. Formula 1’de bu sezonun 15. yarışı, 26 Eylül Pazar günü Rusya’da gerçekleşecek.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!