Renault Beyin Programlama & Motor Beyni Tamiri – METAGARAGE

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
Renault Beyin Programlama & Motor Beyni Tamiri – METAGARAGE

meta

Günümüz araçları otobüsler, kamyonlar, tırlar, binek araçları, iş makinaları çok gelişmiş teknolojilere sahiptir. Araçların çalışmasını sağlayan sistemler ve parçalar elektroniktir. Sistemlerin ve parçaların işleyişini Ecu denen elektronik kontrol ünitesi denetler ve yönetir. Bu özellikler araçlara üst düzey konfor, güç ve performans kazandırıyor. Bu araçlarda motor beyni, abs beyni, şanzıman beyni, airbag beyni gibi beyinler birbiriyle tam bir uyum içinde çalışır. Ama bir beyinde meydana gelen arıza tüm sistemleri etkileyebilir. Beyin arızaları ve hataları özel geliştirilmiş beyin programlama cihazlarıyla giderilebilir. Beyin programlama beyindeki yazılımın yeniden düzenlenmesiyle yapılmaktadır. Ecu’ ya tüm sistemlerden veriler gider, ecu bu verilerle motorun düzenli çalışmasını yönetir. Yazılımla veriler arasında farklılık oluştuğunda yazılımın yenilenmesi gerekir.

Elektronik kontrol ünitesi bu araçların beyni konumundadır. Beyin arızaları da yine elektronik cihazla tamir edilir. Beyinde arıza olduğunun belirtileri ise aracın nedensiz stop etmesi, çekişten düşmesi, yakıt tüketiminin artması gibi değişkenlerdir. Bu belirtiler olduğunda motor beynin tamir edilmesi gerekir. Metagarage ile renault motor beyni tamiri kolay ve hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Metagarage Metadiag firmamızın beyin programlama ve beyin tamiri için geliştirdiği son teknolojik çözümdür. Beyin tamirinden sonra beyin orijinal haline gelir. Elektronik cihazlarla yapılan beyin tamirlerinde aracın hiçbir parçası ve sistemi zarar görmez. Beyin arızalarında manuel müdahale arızanın daha da büyümesine neden olur. Bu durumda beynin değiştirilmesi ve yenisinin alınması gerekir.

Beyin programlama işlemi sonucu aracın çekiş gücü ve performansı artar, yakıt tüketimi azalır. Uzun yol sürücülerinin giderek artan talebi beyin programlama ve beyin tamiri hakkında detaylı bilgi almak için www.metagarage.com.tr sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Metadiag firması olarak yeni nesil araçların arıza ve hata çözümleri için birçok elektronik cihaz ürettik ve sektörün ihtiyaçlarını karşıladık. Araca monte edilen her yeni teknolojik cihaz yeni ihtiyaçlara da yol açıyor. Arge mühendislerimiz sektörün ihtiyaçlarını yakından takip ediyor ve yeni ürünler geliştiriyor. Geliştirdiğimiz teknolojik çözümler sayesinde sektörün öncü firması haline geldik. Ayrıca satış sonrası montaj, eğitim ve teknik destek hizmetlerimizle müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktayız.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!