Şarj İstasyonları Kurulumu İçin Hangi İzinler Gerekli?

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
Şarj İstasyonları Kurulumu İçin Hangi İzinler Gerekli?

Uzmanlar 2025 yılından sonraki süreci “elektrik çağı” olarak adlandırmaktadır. Avrupa Birliği uyum yasaları gereği 2030 yılından sonra bütün araçlarda hibrit yada elektrikli araçlara geçiş zorunluluğunun gelmesi ile birlikte şarj istasyonu kurulum seçeneklerinin son derece büyük bir önem arz edeceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Peki ama şarj istasyonu kurulum ve diğer seçenekler ile ilgili dikkat edilmesi gereken en temel konu başlıkları nelerdir?  Tüm bu soruların cevaplarını sizin için detaylı bir şekilde inceledik.

Şarj İstasyonu Nedir? Ne İşe Yarar?

Bu çok sık sorulan bir soru olarak ön plana çıkmaktadır. Öncelikle bu sorunun cevabı ile başlayalım. Şarj istasyonu tamamen elektrikle çalışan araçların bataryalarının şarj edilerek tam dolu bir şekilde yola çıkmalarının sağlandığı istasyonlar olarak ön plana çıkmaktadır. Günümüzde pek çok anlamda şarj istasyonuna ihtiyaç duyulur.

Bir dönem sadece benzin istasyonlarının şarj istasyonuna çevrilmesi gündemdeydi. Oysaki şarj istasyonu biraz daha farklı ve daha detaylı bir seçenek olarak ön plana çıktığı için daha detaylı bir prosedürü bulunmaktadır.

Bu konuda Avrupa Birliği çok ciddi adımlar atarak daha detaylı seçenekleri ön plana çıkarmayı başardı. Peki ama neden benzin istasyonları ile şarj istasyonları aynı noktada bulunamaz?  Öncelikle bu sorunun cevabı ile başlayalım.

Benzin İstasyonu Şarj İstasyonu Farkları Nelerdir?

Benzin istasyonları şarj istasyonlarına oranladığımız zaman daha riskli noktalarda yer almaktadır. Bu sebeple benzin istasyonları doğrudan şarj istasyonları gibi noktalarda bulunması mantıklı olmamaktadır.

Çünkü orta – uzun vadede benzin istasyonları çoğunlukla şehir yerleşimlerinin dışına kurulmaktadır. Bu sebeple bizler bursa elektrik araç şarj seçeneği söz konusu olduğunda ön plana çıkıyoruz. Genel özellikleri bakımından benzinli araçlar daha fazla noktada yer almakla birlikte daha detaylı seçenekleri ile ön plana çıkan farklı noktalar arasında yer almaktadır. Pek çok anlamda bu konular ön plana çıktığında daha detaylı ve daha farklı konu başlıkları bir arada incelenmektedir.

Sizler de doğrudan araç şarj konusunda ayrıcalıklı bir adresi ziyaret etmek istediğinizde adresimize göz atabilirsiniz.
Pek çok konu başlığı incelendiğinde elektrikli araç şarj istasyonu seçeneklerinin normal benzin istasyonlarından bir adım daha öne çıktıklarını da belirtmek gerekmektedir. Bu sebepledir ki, sizler de benzin istasyonu kurulumu yerine daha ekonomik maliyete sahip olan elektrikli şarj istasyonlarından destek alarak bu konuda atılması gereken adımları atabilirsiniz.

https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m14!1m8!1m3!1d24373.66287471422!2d28.946974!3d40.215561!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!3m3!1m2!1s0x0%3A0xff6ee706ed1a619e!2sEkonomik%20%C5%9Earj%20-%20Elektrikli%20Ara%C3%A7%20%C5%9Earj%20Ekipmanlar%C4%B1!5e0!3m2!1str!2str!4v1658304713888!5m2!1str!2str

Ayrıcalıklı bir şekilde bilgi sahibi olmak  ve şarj istasyonlarının en temel farklarına ulaşmak için yapmanız gereken tek şeyin elektrikli şarj istasyonuna ulaşmak olduğunu da belirtmek istiyoruz. Dilerseniz adresimizi ziyaret ederek  bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Pek çok konu başlığı ile bu istasyonların benzer istasyonlardan ayrıldığı unutulmamalı ve buna göre bir yol izlenmelidir. Sizleri de kaliteli olanın adresine davet ediyoruz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!