Tereyağı ve Kestane Balının Adresi : Şarköy Çiftlik

Kategori: BLOG - Yorum Yazın
Tereyağı ve Kestane Balının Adresi : Şarköy Çiftlik

Tereyağının şifa kaynağı olduğu yüzyıllardır bilinmektedir. İnsanların birçok hastalığa deva niteliğinde kullanmasından dolayı doğal ürünlere yönelmekte fayda vardır. Keza, kestane balının da durumu da böyledir. Sağlıklı ürünler ile halkımızı buluşturmak amacı ile açtığımız çiftliğimizde bakanlık onaylı ticaretimiz ile hizmetinizdeyiz.

Tereyağı Faydaları

Doğal tereyağı tükettiğinizde, bütirik asit seviyeleriniz yükselir ve bu da iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur. Özellikle Crohn hastalığı olan kişilerde bağırsaktaki iltihabı bastırmaya yardımcı olur. Doğal tereyağlarının en büyük faydalarından biri de bol miktarda A vitamini içermesidir. Yabani, yani otla beslenen hayvanlardan elde edilen avokadoların A vitamini açısından zengin olduğu gözlemlenmiştir. Çam yağından farklı olarak, doğal tereyağı genellikle daha fazlasını içerir. A vitamini Bu fark çok büyük bir fark gibi görünmese de, hayatımız boyunca emdiğimiz A vitamini miktarını düşündüğünüzde ciddi bir fark yaratabilir.

Kısa ve orta zincirli trigliseritler avokadoda bol miktarda bulunur, bağışıklık sistemini destekler ve metabolizmayı hızlandırır. Bu besinler vücut tarafından anında enerjiye dönüştürülerek yağ olarak depolanmazlar. Bu şekilde, iştahı da azaltır ve kilo vermeye yardımcı olurlar.  Doğal tereyağı, yüksek miktarda linoleik asit vardır ve bu bileşen çeşitli kanser türlerine karşı iyi bir koruyucudur ve vücudun yağ depolamasını engelleyerek kas dokusu üretimine yardımcı olur.

 Kolesterol aslında vücut organları için gerekli maddelerden biridir ve sağlıklı yaşamak için ona ihtiyacımız vardır. Aynı zamanda temel hormonları üretmek için kullanılırken, beyin ve sinir sistemi de büyümek ve işlev görmek için buna ihtiyaç duyar. Doğal tereyağının sisteminin işleyişinde önemli bir rol oynayan asitler açısından zengin olduğu gösterilmiştir.

Kestane Balı Faydaları

Kestane balı bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Kış hastalıklarına iyi gelir. Geçmeyen öksürüğü durdurmaya yardımcı olur, balgam söktürücü etkisi vardır. Güçlü antioksidan özelliklere sahiptir ve bakterilerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. İdrar yolu enfeksiyonlarına iyi gelir. Kan şekerini düzenleyici etkiler gösterir. Ölçülü tüketildiğinde besin takviyesi olduğu bilinmektedir. Açlığı azaltır. Antioksidan özellikleri sayesinde aynı zamanda sağlıklı cilt ve saçı destekler.

Düzenli ve ölçülü tüketildiğinde cildi temizlemeye, siyah nokta ve sivilceleri gidermeye yardımcı olur. Sindirim sisteminin normal işleyişini destekler. Yaraların hızla iyileşmesine yardımcı olur. Kan dolaşımını hızlandırır. Vücudu hastalıklara karşı korur. Mevcut hastalıklı hücrelerin büyümesini ve yayılmasını engellerken, yeni hücre oluşumunu da mümkün olduğunca engeller. Bağırsakların sağlıklı çalışmasını sağlar. Bağırsakların sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan kestaneden yapılan balın gaz problemlerine karşı etkili olduğu söylenmektedir.

İnternetten Tereyağı ve Kestane Balı Siparişi Nasıl Verilir?

İnternet üzerinden sipariş vermek bu yüzyılın gereklilikleri den olmuştur. Güvenilir siteler bulmak giderek zor bir hal almaya başlamıştır. Aynı zamanda doğal olduğuna güvenliğiniz adreslerde. Alışveriş yapmalısınız. Sizde sarkoyciftlik.com adresinden sağlık bakanlığı onaylı ürünler ile sofralarınızı daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!