Anksiyete Bozukluğu İçin İbrahim Saraçoğlu Kürü

Anksiyete Bozukluğu İçin İbrahim Saraçoğlu Kürü

Karabasanlarla dolu kabusların yarattığı ürpertiyi, iç sıkıntısını hepimiz biliriz. Rüyanın içinde çıkmaz labirentlere doğru koşarız ama çıkmak mümkün değildir. Örümcek ağına yakalanmış böcek gibi çırpındıkça sıkıntılara gark oluruz. Geçim sıkıntısı, yakınların kaybı, geçmek bilmeyen hastalıklar, ilişkileri bir türlü rayına oturtamama gibi nedenlerle bazen gündüzlerde de kabusu yaşarız.
Kaygıları kontrol altında tutmak aşırı stres ve kötü yaşam koşulları altında oldukça zordur. Bu sebeple günümüzde anksiyete bozukluğu sorunları hayli yaygındır.
Anksiyete bozukluğu için İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği kür aşağıdaki gibi hazırlanır:
Sabahları ıspanak ve maydanoz kürü hazırlanır. Bunun için bu sebzeler kaynamakta olan 1,5 bardak suya atılır ve ağzı kapatılır. Bir dakika sonra ağzı açılır bastırılır. 5 dakika kısık ateşte kaynatılır. Ilıdıktan sonra suyu içilir. Maydanoz, nane sararmışı kullanılmamalıdır. Çünkü sarı olanları toksiktir. Bu kür anksiyete bozukluğunun yanı sıra depresyon ve panik atak sorunları için de kullanılabilir.

Anksiyete Bozukluğu Kürü Nasıl Uygulanır ?

 Yukarıda tarifi verilen kür sabah aç karnına içilecek, diğeri de akşam güneş batmasına az kala kullanılacak. Yani günde iki defa içilecek.
Ayrıca ıspanak ve tere ile de benzer bir kür uygulanır. 5-6 ıspanak ve 10-12 maydanoz ile hazırlanabilir.
Bu kür ara vermeden 1 ay uygulanır.İkinci günden itibaren rahatlama hissedebilirsiniz.

Panik Atak Nasıl Bir Hastalıktır ?

 Sebebi bilinmeyen bir korku hissedilir. Bu birkaç saniye sürer.Kişi kendini bir tünele girmiş ki bir daha çıkamayacak hissediyor. Her insan hayatında bir iki defa başına gelir. Tedavisi vardır, atlatılabilir.
Dikkat edilmesi gereken bir husus, kişi kendi kendine teşhis koymayacak. Doktor koyacak. Bu hastalık için ayrıca tere , tere tohumu kullanılabilir. Hardal ve tere tohumu hadislerde şifa kaynağı olarak belirtilmiştir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!