Panik atak tedavisi

Panik atak tedavisi

Panik atak tedavisi oldukça basittir. Aniden bastıran ürperti nedeniyle hızlı ve düzensiz nefes alındığı için vücuttaki oksijen seviyesi normalin çok üzerine çıkar. Bu da vücudu alarma geçirir ve panik atağı ileri seviyeye taşır.

Panik atak tedavisi vücuttaki oksijen seviyesinin normal hale getirilmesine dayanır. Nefes aldıktan sonra bir süre tutmak işe yarayacaktır. Bir diğer formül de kağıt torbaya soluk alıp vermek. Böylece verilen soluk yeniden alınır ve vücuda karbondioksit girer. Oksijen alımı azalır. Oksijen seviyesi normale inince şikayetler de ortadan kalkacaktır.

Panik Atak Nasıl Bir Hastalıktır ?

İnsanlar panik atağı basit heyecanlar olarak görüyorlar. Geçirmeyenler bilemez. Çok zor bir durumdur. İçiniz daralır sürekli ve artarak devam eder. Gece ise yatamazsınız,huzursuz olursunuz hatta patlayacak duruma gelir acile koşarsınız. Ben yaşadım bir kaç kez. İlk defa olduğu için hastaneye gittim. Aşırı üzüntü,stres ve kayıp yaşamak bu hastalığı doğurabilir. Sarı kantaron,papatya,melissa,kedi otu gibi bitkilerin karışımından içerseniz vücudunuz ağırlaşır,uykunuz gelir ve atlatırsınız.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!